Apteka dla Aptekarza

W Estonii ważą się losy Apteki dla Aptekarza

W przeciwieństwie do polskiej ustawy, w estońskiej wersji AdA określono datę, po której wszystkie apteki mają być kontrolowane przez farmaceutów. Wypada ona w tegoroczny Prima Aprilis, 1 kwietnia. W kraju jednak jak na razie nie jest do śmiechu. Sieci grożą zamknięciem setek aptek i przeprowadziły nawet w grudniu niezapowiedziany lockout jako dodatkowy element nacisku. Koalicja rządowa próbowała całkowicie wycofać się z reformy, ale przegrała głosowanie. Branżowy magnat zapowiada pozew.

"Apteka dla Aptekarza" to tylko część planu

Mijają ostatnie chwile, w których sieci aptek mogą otworzyć nowe placówki lub przejąć małe podmioty, zanim 25 czerwca wejdą w życie zmiany w prawie farmaceutycznym, popularnie zwane “Apteką dla Aptekarza”. Sieci opierające strategię na jak największym udziale w rynku liczą na wzrost liczby placówek nawet o kilkadziesiąt procent. Tymczasem na 13 czerwca planowana jest rozprawa, która może mieć kluczowe znaczenie dla kształtu rynku w przyszłości.

Jubileusz 25-lecia Częstochowskiej OIA

W sobotę, 22 kwietnia, braliśmy udział w obchodach jubileuszu 25-lecia Częstochowskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Wydarzenie to miało wyjątkowy charakter, ponieważ odbyło się dzień po historycznym posiedzeniu Senatu, na którym przegłosowano ważną dla środowiska aptekarzy nowelizację Prawa farmaceutycznego, zwaną potocznie "Apteką dla aptekarza".

Jak często apteki zmieniają lokalizację? [Apteka dla Aptekarza]

Przy okazji dyskusji projektu "Apteki dla aptekarza" podnoszona jest kwestia uzyskania nowego zezwolenia w sytuacji, gdy istniejąca apteka musiałaby zmienić lokal po wejściu w życie ustawy. Tylko czy apteki faktycznie na tyle często zmieniają miejsce działalności, aby był to znaczący problem? Sprawdziliśmy to dla 629 warszawskich aptek na przestrzeni ostatnich ponad 4 lat.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

która apteka otwarta jest w Przasnyszu?
Czy ktoś może wie czy w Przasnyszu jest otwarta apteka w święta
odpowiada Marta Janocha

Dlaczego w aptece nikt nie odbiera telefonu?
Od godziny dzwonię i nikt nie odbiera albo zajęte czy w inny sposób można zamówić lek?
odpowiada Katarzyna Jutrzonka

Ile trwa rezerwacja leku?
Witam, ile trwa rezerwacja leku? :)
odpowiada Andrzej Polski

Na Twoje pytania w temacie apteka dla aptekarza odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.