Charakterystyka produktu leczniczego dla Paracetamol Aflofarm
tabletki

produkt dostępny bez recepty

paracetamol

Dawka

500 mg

Opakowanie

20 tabletek
w 3% aptek, od 3.50 zł do 6.90
Paracetamol Aflofarm to tabletki, które stosuje się w bólach różnego pochodzenia oraz w gorączce towarzyszącej przeziębieniu lub grypie. Zawarty w ich składzie paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Charakterystyki produktu Paracetamol Aflofarm dla opakowania 20 tabletek (500 mg).

Wybrany dokument Paracetamol Aflofarm:
Dokument z 2021-05-01
PDF
dokument PDF dla Paracetamol Aflofarm

Podgląd dokumentu PDF Paracetamol Aflofarm

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2021-05-01

Ulotki innych produktów zawierających oseltamivir

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

CHARAKTERYSTYKA ŚRODKA FARMACEUTYCZNEGO 1 CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Paracetamol Aflofarm, 500 mg tabletki 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1. 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Tabletki podłużne, obustronnie wypukłe z kreską dzielącą. 4.2. Dawkowanie i sposób podawania Podanie doustne Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: jednorazowo od 1 do 2 tabletek (od 500 do 1000 mg paracetamolu). W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę. Zwykle stosuje się 1 tabletkę (500 mg paracetamolu) 4 razy na dobę, co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (4 g paracetamolu). Dzieci od 6 do 12 lat: Jednorazowo pół tabletki (250 paracetamolu). Dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 4 tabletki na dobę (2 g paracetamolu). Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat. Produktu leczniczego nie należy stosować bez porozumienia z lekarzem dłużej niż przez 10 dni w przypadku dolegliwości bólowych, 3 dni w przypadku utrzymującej się gorączki i 2 dni w przypadku objawów przeziębienia (ból gardła, katar, kaszel). 4.3. (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.