Pani M. (anonim, 78.11.105.)
około rok temu, Warszawa

Czy insulinę Humulin R można zamienić na lek Trulicity?

Czy Humulin R można zamienić na Trulicity u osoby z mc 87 kg i wzroście 158cm

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Produkty Humulin R oraz Trulicity nie są swoimi zamiennikami i nie należy ich stosować wymiennie bez porozumienia z lekarzem. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow

Jeżeli natomiast ma Pani na myśli możliwość ewentualnej zmiany terapii z insuliny na lek Trulicity, to będzie to zależne od sytuacji zdrowotnej danego pacjenta (m.in. typu cukrzycy, kondycji trzustki, zaawansowania choroby, stopnia insulinooporności). Na podstawie tych informacji, lekarz diabetolog może zaproponować lub odradzić pacjentowi włączenie leku Trulicity. Na podstawie przekazanych przez Panią danych można stwierdzić jedynie, iż tak zwany "wskaźnik BMI" wynosi prawie 35, co oznacza I stopień otyłości.

Humulin R jest insuliną ludzką szybkodziałającą. Trulicity to lek który nie zawiera insuliny, ale substancję zwaną dulaglutyd, którą podaje się we wstrzyknięciu raz w tygodniu, aby poprawić kontrolę glikemii u pacjentów z cukrzycą typu 2.
W niektórych przypadkach Trulicity może być stosowany jako jedyny lek, ale dotyczy to przede wszystkim tych pacjentów, u których dieta i wysiłek fizyczny nie zapewniają odpowiedniego poziomu cukru we krwi lub u chorych, którzy nie mogą stosować doustnie podstawowego przeciwcukrzycowego leku - metforminy. U niektórych pacjentów Trulicity może być stosowany razem z insuliną.

Załączam nasze artykuły na temat cukrzycy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-cukrzyce
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ile-kosztuje-zycie-z-cukrzyca
oraz informacje o dostępności insuliny Humulin R oraz leku Trulicity:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/36550/humulin-r-iniekcja/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/87306/trulicity-iniekcja/apteki/w-warszawie