Jerzy (anonim, 89.64.167.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czym różni się lek Maxigra od leku Sildenafil Bluefish?

Dzień dobry .Bardzo proszę o porownanie tabletek Maxigra 100 i sildenafil bluefish 100 czym sie roznia poza cena i ktore sa bezpiczniejsz dla chorych na wiencowke przyjmujących leki kardiologiczne. Pozdrawiam.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zarówno lek Maxigra w dawce 100 miligramów, jak i Sildenafil Bluefish 100 miligramów zawierają tę samą dawkę identycznej substancji czynnej - sildenafilu. Oba leki są więc swoimi zamiennikami (odpowiednikami). Różnią się producentem i ceną, mogą także zawierać inne składniki pomocnicze potrzebne do uformowania tabletki. Może to mieć znaczenie dla osób uczulonych. Więcej na temat zamienników leków można przeczytać w poniższym materiale:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow

Ponieważ oba produkty mają ten sam skład, będą mieć takie same właściwości jeśli chodzi o bezpieczeństwo, możliwe skutki uboczne czy przeciwwskazania.

Leki z sildenafilem w przypadku pacjentów z chorobami układu krążenia powinny być stosowane z najwyższą ostrożnością, a w niektórych przypadkach należy odstąpić od ich przyjmowania. Sildenafil może wchodzić także w interakcje (wzajemne oddziaływania) z niektórymi lekami stosowanymi w chorobach serca i krążenia. Zachęcam do zapoznania się z artykułami na temat leku Maxigra oraz Sildenafil Bluefish, które w przystępny sposób pozwolą się zorientować w tym temacie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47246/maxigra-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71042/sildenafil-bluefish-tabletki-powlekane
Dodatkowe informacje można znaleźć także w naszym wpisie o lekach na potencję:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-potencje

Większe dawki leków z sildenafilem (między innymi dawka 100 miligramów, o którą Pan pyta) są dostępne z przepisu lekarza. Lekarz wypisując Panu receptę na taki lek powinien być poinformowany o Pana schorzeniach oraz o wszystkich lekach, które Pan zażywa.

Załączam dodatkowo linki z dostępnością obu produktów w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek z terenu Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47246/maxigra-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71042/sildenafil-bluefish-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie