Kasia (anonim, 89.64.47.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Jakiego podkładu używać do cery trądzikowej?

Jakiego podkładu używać do cery trądzikowej?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do cery trądzikowej najlepiej jest stosować kosmetyki, także kolorowe, dedykowane do tego typu skóry. Wówczas mamy pewność, że kosmetyk nie będzie dodatkowo "zapychał" porów i sprzyjał powstawaniu niedoskonałości. Warto zwrócić uwagę, aby te produkty posiadały filtr UV (ochronę przeciwsłoneczną).

Wybór marek, które mają podkłady do cery trądzikowej w ofercie jest bardzo duży, a fluidy posiadają różnego rodzaju stopień krycia oraz odcienie - te parametry trzeba niestety dobrać indywidualnie. Korzystnie jest móc skorzystać z próbek takich produktów.

Załączam przykłady kosmetyków aptecznych, które warto wziąć pod uwagę wybierając fluid do cery trądzikowej: La Roche-Posay Toleriane Teint, Uriage Hyseac 3-Regul, Pharmaceris F, Iwostin Correctin Purritin czy Vichy Dermablend:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/79044/toleriane-teint-correcteur-de-teint-fluide-ultra-etirable-spf-25-11-plyn/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96898/uriage-hyseac-3-regul-krem-cc-spf-30-krem/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/61063/pharmaceris-f-delikatny-fluid-intensywnie-kryjacy-o-dlugotrwalym-efekcie-spf-20/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/91650/iwostin-correctin-purritin-01-fluid-dla-skory-tradzikowej-spf-30-plyn/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/22052/dermablend-fond-de-teint-correcteur-35-sand-spf-11-krem/apteki/w-warszawie

Nakładając makijaż kolorowy, także przy cerze trądzikowej zaleca się (także pod fluid) odpowiedni krem - warto wówczas stosować kosmetyki z jednej linii produktowej. Dostępne są także tak zwane kremy BB, które spełniają funkcję zarówno kremu, jak i fluidu, np. Bandi Medical Anti Acne - krem BB multiaktywny czy SVR Sebiaclear BB:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93649/sebiaclear-bb-creme-medium-spf20-krem/apteki/w-warszawie
Może się też okazać, że dobrze się będzie Pani czuła nakładając nie tyle typowy podkład, co krem tonujący na niedoskonałości np. La Roche-Posay Effaclar Duo+ Unifiant:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26228/effaclar-duo-krem/apteki/w-warszawie

Załączam artykuły na temat problemów ze skóra trądzikową:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/fakty-i-mity-o-tradziku-mlodzienczym
https://www.gdziepolek.pl/tematy/tradzik-rozowaty-z-rumiencem-nam-nie-do-twarzy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-na-tradzik-rozowaty
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-pozbyc-sie-tradziku-u-doroslych
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-do-skory-tradzikowej