← powrót do głównej strony opinii i pytań

Ela (anonim, 31.0.40.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć lek Skudexa i Pradaxa?

Czy skudexa może być brana przy zakrzepicy? Biorę Pradaxę na zakrzepice.

Pomiędzy składnikiem czynnym Pradaxy (dabigatranem), a jednym ze składników aktywnych leku Skudexa (deksketoprofenem) może dochodzić do interakcji (wzajemnego oddziaływania). Łączne stosowanie obydwu leków może powodować, że działanie przeciwzakrzepowe dabigatranu będzie silniejsze. Rezultatem tego może być większe ryzyko krwawień czy siniaków oraz wydłużony czas krwawienia w przypadku zranienia.

Leki te można stosować razem tylko, jeśli zostały zlecone przez jednego lekarza i pod jego nadzorem - stosując się do zaleceń dotyczących dawkowania. Opisana interakcja nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do łączenia tych leków, jednak wymagane jest uważne monitorowanie stanu pacjenta przyjmującego oba produkty.

Jeżeli leki zleciło dwóch różnych lekarzy, należy się skonsultować, aby ustalić, czy w Pani przypadku dopuszczalne jest ich łączne użycie. Najlepiej o opinię zapytać wówczas lekarza, który zlecił Skudexę - może on wypisać inny preparat na objawy bólowe. Lek Pradaxa natomiast będzie raczej trudno zmienić na inny.

Załączam artykuły, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwzakrzepowe

Podaję także linki z dostępnością obu produktów w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek, być może zechce Pani z nich skorzystać:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/63407/pradaxa-kapsulki/apteki/w-warszawie