Pawel (anonim, 91.246.66.)
około roku temu, Warszawa

Czy Belogent może być stosowany w leczeniu zapalenia mieszków włosowych skoro jednym z działań niepożądanych leku jest właśnie ta choroba?

Witam udałem się dziś do dermatologa który leczy u mnie zapalenie włoska mieszkowego przepisał maść belogent w ulotce czytam ze skutki uboczne tej maści to pojawienie się zapalenie włoska mieszkowego jak ma mnie z tego wyleczyć jak.skutkiem ubocznym jest ta choroba

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Do @Aga:

Nawrót choroby wymaga konsultacji z lekarzem prowadzącym. Długotrwałe stosowanie miejscowe antybiotyków może doprowadzić do wzrostu niewrażliwych drobnoustrojów lub do wytworzenia oporności na stosowany preparat. Lek powinien być stosowany wyłącznie przez określony przez lekarza czas terapii i w określony przez niego sposób:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/10131/belogent-masc/ulotka

Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza dermatologa, który zaproponuje odpowiedni dla Pani schemat postępowania.

Aga (anonim, 178.42.98.)
około miesiąca temu

Mi bardzo pomaga maść belogent na rogowacenie okolomieszkowe na pośladkach, z którym walczę od lat. Jednak gdy przestaję ją stosować problem powraca.
Co robić?

Zapalenie mieszków włosowych jest problemem dermatologicznym związanym ze stanem zapalnym mieszka włosowego i jego otoczenia. Częstą przyczyną wspomnianego schorzenia są zakażenia bakteryjne, najczęściej gronkowcem złocistym – Staphylococcus aureus. Skoro lekarz zalecił stosowanie preparatu Belogent, podejrzewa właśnie bakteryjne podłoże stanu zapalnego, ponieważ zawarta w maści gentamycyna (antybiotyk) działa przeciwbakteryjne, a betametazon (steryd) zmniejsza stan zapalny.

Jak każdy lek, Belogent może powodować działania niepożądane,w tym zapalenie mieszków włosowych, jednak u większości pacjentów nie obserwuje się tego typu powikłań. Warto w tym przypadku zaufać lekarzowi, ponieważ przepisując lek z pewnością stwierdził on, że korzyści z jego stosowania są większe, niż ryzyko wynikające z pojawienia się ewentualnych działań niepożądanych.

Przypominam ,że działania niepożądane, również te niewymienione w ulotce, należy zgłaszać, o czym piszemy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane