Nina (anonim, 188.147.103.)
około 11 miesięcy temu, Libertów

Gdzie w Krakowie mogę kupić Medikinet CR 40 mg i Concerta?

Dzień dobry, gdzie mogę kupić Medikinet Concerta 40 mg? W krakowie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Andrij (anonim, 188.146.224.)
około 4 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: nie jest związane z tematem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Na początku chciałabym zaznaczyć, że Medikinet oraz Concerta to 2 różne leki i nie są swoimi zamiennikami. To prawda, że zawierają tą samą substancję czynną - metylfenidat - i są stosowane w tych samym wskazaniu, jakim jest leczenie ADHD (zespłu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi). Jednak nie zawierają one tych samych dawek metylfenidatu, a więc nie mogą być zamieniane w aptece. Mają również różne sposóby uwalniania substancji czynnej. Concerta ma formę tabletek o przedłużonym uwalnianiu, natomiast Medikinet może mieć postać tabletek o natychmiastowym uwalnianiu lub kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu o nazwie Medikinet CR (skrót CR oznacza "controlled release"). Więcej o zamiennikach leków przeczytać można w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow

Jedynie Medikinet CR występuje w wymienionej dawce 40 mg. Lek ten nie jest w tej chwili dostępny w żadnej spośród zintegrowanych z naszym portalem aptek w Krakowie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47477/medikinet-cr-40-mg-kapsulki/apteki/w-krakowie
Leku nie posiada również w tej chwili żadna współpracująca z nami apteka w całym województwie małopolskim. Medikinet CR należy jednak do leków, które stosunkowo rzadko dostępne są w aptekach od ręki. Może Pani zatem skontaktować się z wybraną apteką i zapytać o możliwość zamówienia leku w hurtowni.

Medikinet CR jest klasyfikowany jako lek narkotyczny, który musi być przechowywany w ściśle określonych warunkach i obowiązuje na niego specjalny druk recepty. Więcej na ten temat przeczytać można we wcześniejszym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8106/morphini-w-ktorej-aptece-w-kielcach-kupie-tabletki-zawierajace-morfine

Poniżej załączam również ulotki leków Medikinet CR oraz Concerta:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47477/medikinet-cr-40-mg-kapsulki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/19569/concerta-tabletki/ulotka