← powrót do głównej strony opinii i pytań

ojka-o2 (anonim, 5.173.16.)
około 3 miesięcy temu, Łódź

Gdzie dostanę receptę na lek Mysimba?

Witam , gdzie dostanę receptę na lek mysimba? Albo sam lek?

Mysimba to lek wspomagający odchudzanie. Zawiera dwie substancje czynne: naltrekson oraz bupropion, które działając na poziomie mózgu, hamują apetyt. Jest wskazany do stosowania jako uzupełnienie niskokalorycznej diety w połączeniu ze zwiększoną aktywnością fizyczną u osób dorosłych otyłych oraz u pacjentów z nadwagą i pewnymi schorzeniami dodatkowymi:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/ulotka

Lek jest wydawany z przepisu lekarza. Nie ma ograniczeń dotyczących specjalności lekarskich w zakresie możliwości przepisywania tego leku - każdy lekarz uprawniony do wystawiania recept może wystawić receptę na ten preparat. Wprowadzeniu leku na rynek towarzyszyła dystrybucja korespondencji do lekarzy, zwracająca uwagę na kluczowe sprawy związane z bezpieczeństwem tego leku wraz ze specjalną kartą kontrolną pomagającą dokonywać właściwej kwalifikacji pacjentów do leczenia i wykluczyć osoby, którym lek nie powinien być przepisywany. Na jej podstawie wydaje się, że najlepiej będzie udać się do swojego lekarza rodzinnego. Jeśli uzna on, że dysponuje zbyt małą ilością informacji, aby przepisać preparat - może zlecić dodatkowe badania lub skierować do specjalisty.

Preparat Mysimba jest aktualnie (08.07.2019) dostępny w około 40% aptek zintegrowanych z GdziePoLek. Wydaje się więc, że ze zrealizowaniem recepty nie powinno być problemu. Podaję wyniki wyszukiwania dla miasta Łodzi:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/apteki/w-lodzi

Załączam link do artykułu, który może okazać się przydatny:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/otylosc-i-nadwaga