← powrót do głównej strony opinii i pytań

Huba (anonim, 91.189.60.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Jaki repelent na komary może być bezpiecznie stosowany u dzieci?

Jaki repelent na komary może być bezpiecznie stosowany u dzieci?

Możliwość zastosowania repelentu u dziecka zależy od jego wieku. Im mniejsze dziecko - tym skromniejszy wybór produktów, które można zaaplikować.
Niektóre linie produktowe skomponowane są z preparatów o tak zmodyfikowanym składzie lub stężeniu substancji czynnej, aby można je było zastosować u odpowiednio mniejszych pacjentów. Przykładowo preparat Mugga o stężeniu DEET (środka odstraszającego komary) 9,5% może być zastosowany już od drugiego roku życia, natomiast Mugga 50% można stosować wyłącznie u dorosłych. Z kolei produkt Ultrathon zawierający 25% DEET można stosować od 3 roku życia, ale z ograniczeniem dotyczącym częstotliwości aplikacji.
W sprzedaży są preparaty także z innymi składnikami: citridiolem, IR3535 czy ikarydyną. W przypadku bardzo małych dzieci preparaty mogą mieć w składzie delikatne olejki eteryczne.
Niezależnie od wieku - najmniej inwazyjne, a jednocześnie bezpieczne i skuteczne są moskitiery - można je łatwo (we własnym zakresie) zamocować w oknach, dostępne są także moskitiery przeznaczone do wózków dziecięcych.

Załączam wyniki wyszukiwania dla dostępności przykładowych repelentów dedykowanych dla najmłodszych. Proszę pamiętać, aby kupując produkt upewnić się co do granicy wiekowej, od której może być użyty. Warto również zapoznać się z instrukcją prawidłowego i bezpiecznego nakładania preparatu.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/13967/bros-plyn-na-komary-dla-dzieci-aerozol/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/55886/off-familycare-junior-gel-zel/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/5604/antybzzz-plyn-przeciw-insektom-dla-dzieci-aerozol/apteki/w-warszawie

Załączam artykuł o środkach na komary i kleszcze:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/srodki-na-komary-i-kleszcze