agnieszka (anonim, 89.231.65.)
około roku temu, Warszawa

Czy leki Egzysta i Mozarin mogą powodować tycie oraz doznania bólowe?

Od 6miesiecy biorę egzyste 1rano,2wieczorem z mozarinem 1rano 1wpoludnie.Czy to że przytyłam 12kilo ma z tym związek?Boli mnie kręgosłup a od 1miesiaca potwornie boli mnie noga od kolana aż po cała stopę co utrudnia mi chodzenie.Leki biorę bo mam zaburzenia lekowo-depresyjne.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dream1977 (anonim, 94.197.120.)
około 10 miesięcy temu

Przez rok brałem mozarin 10mg jedna tabletka dziennie, po roku dolegliwości znów zaczęły się pojawiac. Lekarz zalecił brać 2 tabletki dziennie, po 2 miesiącach jest znacznie lepiej. Niestety przytyłem 5kg

Dziękujemy za tę opinię. Należy wziąć pod uwagę indywidualną reakcję organizmu na lek - nie u każdego przebieg leczenia oraz zaobserwowane działania niepożądane będą takie same.

Mariusz (anonim, 37.47.10.)
około roku temu

Przyjmuję Mozarin od 3 m-cy z powodu głębokiej depresji. Schudłem 8/9 kg. Taka jest odpowiedź na wątpliwości co do "tycia". Poza tym, lek rzeczywiście na początki ok. 2 tygodnie przechodziłem przyjmowanie bardzo ciężko, ale to minęło szybko dając lepsze samopoczucie.

Dziękujemy za ekspresyjne wyrażenie swojej opinii. Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków nie muszą występować u wszystkich pacjentów, nie muszą być też tak samo nasilone. Odradzanie innym rozpoczynania terapii lekiem Mozarin na podstawie tylko Pana doświadczeń nie jest w pełni uprawnione, ponieważ są pacjenci, którzy z tego leczenia odnoszą korzyść.
Mozarin zawiera escitalopram - substancję stosowaną w depresji i zaburzeniach lękowych. Niepodjęcie przez pacjentów leczenia tych schorzeń, może mieć bardzo przykre konsekwencje dla ich życia i zdrowia.

Mapa (anonim, 5.173.177.)
około roku temu

Moziren to ścierwo
Nigdy nie bierzcie tego syfu.
3 dni zdychałem po jednej tabletce.

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Każdy lek może, chociaż nie musi wywołać działania niepożądane. Nie w każdym przypadku również skuteczność leku spełnia oczekiwania pacjenta i lekarza. Więcej na temat skutków ubocznych oraz ich zgłaszania piszemy w naszych artykułach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Maty (anonim, 188.146.162.)
około roku temu

Mozarin to najgorsze ścierwo

Lek Mozarin zawiera subtancję leczniczą o nazwie escitalopram, której wskazaniem do stosowania jest leczenie depresji, lęków oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.
Drugi preparat o nazwie Egzysta posiadający substancję leczniczą o nazwie pregabalina stosowany jest w leczeniu padaczki oraz zaburzeń lękowych. Poza wskazaniami wymienionymi w ultoce Egzystę czasami przepisuje sie na bóle neuropatyczne (związane z układem nerwowym) jak: neuralgia popółpaścowa, neuropatia cukrzycowa, neuralgia trójdzielna, przetrwały ból pooperacyjny lub ból w dolnym odcinku kręgosłupa.

Oba preparaty mogą wpływać na zaburzenie metabolizmu i odżywiania. Zjawisko to występuje dość często (około 1-10 przypadków na 100). Egzysta i Mozarin mogą powodować zwiększenie apetytu, a przez to przyrost masy ciała.

Dolegliwości bólowe mogą być związane ze zwiększeniem wagi ciała, więc nie musi to być bezprośredni efekt niepożądany przyjmowanych leków. Z drugiej strony Mozarin i Egzysta mogą powodować parestezje, czyli nieprzyjemne dolegliwości określane jako drętwienie oraz mrowienie. Schorzenie pojawia się nagle i szybko znika, obejmując kończyny górne lub kończyny dolne. Chociaż mrowienie i drętwienie nie są związane z bólem, powodują spory dyskomfort. Dodatkowo producenci leków Egzysta i Mozarin w części dotyczącej działań niepożądanych wymieniają możliwe bóle stawów, pleców i kończyn.

Polecam wizytę u lekarza specjalisty, który zajmuje się terapią Pani choroby, aby mogła Pani przedstawić mu swoje spostrzeżenia dotyczące stosowanych leków. Opisywane bóle nie muszą być związane tylko i wyłącznie z powodu stosowanych leków, więc warto byłoby również udać się do lekarza rodzinnego.

Skutki uboczne stosowania leków można i należy zgłaszać indywidualnie lub poprzez lekarza/farmaceutę:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam linki do artykułów, które mogą okazać się interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja