← powrót do głównej strony opinii i pytań

Zestresowana (anonim, 86.111.96.)
około 4 miesięcy temu, Opole

Kiedy maść Protopic 0,03% pojawi się w aptekach w Toruniu?

Kiedy będzie protopic 0,03 tuba 10g w Toruniu to skandal wstyd dla producenta że nie ma ciągłości w produkcji leku który jest na receptę i nie ma zamienników

Zauważyliśmy, że maść Protopic 0,1% oraz 0,03% w opakowaniach 30 g powoli wraca do aptek:
Ich dostępność można śledzić pod tym linkiem:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/64891/protopic-masc/apteki/w-polsce?pvId=106198
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/64891/protopic-masc/apteki/w-polsce?pvId=104771

Zgodnie z informacjami otrzymanymi przez nas w dniu dzisiejszym od lokalnego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego, Protopic 0,1% oraz Protopic 0,03% w opakowaniach po 30 g mają pojawić się w hurtowniach od 15 lipca 2019 roku, natomiast Protopic 0,1% i 0,03% w opakowaniach po 10 g za miesiąc, czyli około połowy sierpnia.

Protopic jest preparatem w postaci maści, zawierającym takrolimus, który wykazuje działanie immunosupresyjne (hamuje odpowiedź układu odpornościowego). Stosowany jest w leczeniu wyprysku podczas atopowego zapalenia skóry (AZS).
Załączam link do opisu leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64891/protopic-masc

Na chwilę obecną maść Protopic 0,03% w opakowaniu 10 g i 30 g nie jest dostępna w żadnej aptece w Polsce podłączonej do naszego systemu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64891/protopic-masc/apteki/w-polsce?pvId=88275

Zgodnie z informacjami otrzymanymi przez nas w tym tygodniu od lokalnego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego, planowane terminy dostaw maści Protopic do polskich hurtowni uległy przesunięciu.
Protopic 0,1% oraz Protopic 0,03% w opakowaniach po 30 g mają pojawić się w hurtowniach od 10 lipca 2019 roku, natomiast Protopic 0,1% w opakowaniach po 10 g na początku sierpnia. Nie uzyskaliśmy jeszcze informacji na temat terminu powrotu na rynek Protopic 0,03% w opakowaniach po 10 g.

Podane daty mogą w dalszym ciągu ulec zmianie - będziemy w miarę możliwości zamieszczać aktualne informacje na forum. Podmiot odpowiedzialny informuje, iż nie jest w stanie dokładnie określić, kiedy sytuacja się unormuje, jednak jeszcze raz przeprasza za wydłużający się okres braków maści Protopic oraz zapewnia, iż występujące obecnie problemy logistyczne zostaną w końcu rozwiązane.

Nie otrzymujemy informacji, kiedy lek pojawi się w poszczególnych miastach. Mniemam, że w momencie powrotu do hurtowni preparat w mniej więcej jednakowym czasie pojawi się w każdej z aptek.

Maść Protopic nie posiada zamienników. O tym, jakimi preparatami można wspomagać leczenie AZS, pisałam tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/7334/bepanthen-jak-pielegnowac-skore-z-atopia

Jeśli zakup maści okaże się niemożliwy, konieczna będzie wizyta u lekarza, celem modyfikacji dotychczasowej terapii.

Zachęcam również do zapoznania się z poniższymi artykułami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/azs-atopowe-zapalenie-skory-u-dzieci-i-doroslych
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-na-atopowe-zapalenie-skory