Mira z Wrocławia (anonim, 89.76.162.)
około 11 miesięcy temu, Dolnośląskie

W której aptece kupię lek Pritor Plus 80/25?

jak zamówić Pritor plus 80/25. Dostałam we wroclawskiej aptece zastępczy lek ktory robi mi katastrofe z organizmu ( Telmizek ) Nogi spuchniete i wybroczyny oraz kaszel i suchy język bez wzgledu na to ile piję . Poki co nie wezme niczego . Prosze o pomoc !

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z informacji jakie udało mi się dziś rano uzyskać od przedstawiciela firmy Bayer wynika, iż Pritor Plus 80/25 ma pojawić się w aptekach dopiero pod koniec lipca 2019r.
Na ten moment firma wyprzedała stany magazynowe i czeka na nowe dostawy produktu.

Jak tylko lek wróci do aptek jego dostępność będzie można śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64049/pritorplus-80-25-mg-tabletki/apteki/w-polsce

Jeśli dostępne zamienniki Pani nie służą, można np. skorzystać z dostępnej jeszcze w nielicznych aptekach, mniejszej dawki leku, do czasu aż dawka 80/25 pojawi się ponownie w aptekach.
Farmaceuta będzie mógł wydać w aptece dwa opakowania Pritor Plus 40/12,5 zamiennie za jedno opakowanie 80/25. Przed dokonaniem rezerwacji proszę skontaktować się z wybraną placówką telefonicznie i zapytać czy taka zamiana będzie możliwa w danej aptece (dane teleadresowe aptek znajdują się na naszej stronie). Taką zamianę warto także uzgodnić z lekarzem.

Dostępność leku Pritor Plus 40/12,5 w aptekach na terenie województwa dolnośląskiego można sprawdzić tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64047/pritorplus-40-12-5-mg-tabletki/apteki/w-dolnoslaskim

Rzeczywiście dostępność leku Pritor Plus 80/25 jest na ten moment mocno ograniczona. Lek dostępny jest jeszcze w 2% aptek zintegrowanych z portalem, co można sprawdzić tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64049/pritorplus-80-25-mg-tabletki/apteki/w-polsce

Za pośrednictwem portalu może Pani dokonać rezerwacji leku w aptece, która deklaruje jego dostępność. Lek należy następnie odebrać w danej placówce, za okazaniem recepty. Na ten moment sprzedaż wysyłkowa leków dostępnych na receptę jest w naszym kraju niezgodna z prawem i zabroniona.

W sprawie dostępności leku skontaktowałam się już z jego producentem - firmą Bayer, jak tylko uzyskam odpowiedź, zostanie ona zamieszczona pod tym postem.

Dolegliwości które Pani opisuje, zostały ujęte wśród działań niepożądanych leku Telmizek. Proszę pamiętać, iż działania niepożądane leków należy zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie, o czym pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Leków nie należy odstawiać na własną rękę, być może konieczna okaże się wizyta u lekarza, który potwierdzi czy opisane przez Panią dolegliwości są konsekwencją przyjmowanego zamiennika oraz pomoże dobrać odpowiednią terapię, jeśli nie uda się Pani zrealizować recepty na Pritor.

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nadcisnienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow