← powrót do głównej strony opinii i pytań

Agata (anonim, 188.29.164.)
około 14 dni temu, Warszawa

Czy Lioton 1000 można zamienić na inny lek?

około 14 dni temu

Dzień dobry,
żel Lioton 1000 zawiera w swoim składzie 1000 jednostek międzynarodowych heparyny sodowej w jednym gramie produktu. Preparat wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Jest polecany w leczeniu chorób żył powierzchniowych, np.: żylaki kończyn dolnych oraz w krwiakach podskórnych, obrzękach i stłuczeniach. Produktami o tej samej zawartości substancji czynnej są: Heparizen 1000, Fortiven 1000, Heparin Hasco Forte 1000. Ta sama zawartość substancji leczniczej pozwala stosować te preparaty zamiennie, a aby ułatwić Pani dobranie idealnego preparatu przedstawiam poniżej kilka dodatkowych uwag.
Zwracam uwagę na fakt, że w preparacie Lioton oraz Heparizen występuje dodatek etanolu, co w szczególności przy dłuższym ich stosowaniu może prowadzić do przesuszenia skóry. Łatwo temu zapobiec, przez dodatkowe nawilżanie miejsca, na które aplikujemy żel, proszę jednak pamiętać o zachowaniu co najmniej godzinnej przerwy między zastosowaniem żelu z heparyną, a preparatem nawilżającym.
Ważny jest również fakt, że każdy z wymienionych preparatów zawiera substancje konserwujące z grupy parabenów, które rzadko mogą wywoływać reakcje alergiczne. W przypadku pojawienia się miejscowej wysypki, zaczerwienia lub świądu proszę odstawić preparat.
Preparaty Fortiven oraz Heparin Hasco Forte mają delikatnie różany zapach, z kolei Lioton pomarańczowy.
Preparat Fortiven występuje również w większej dawce tj. 2400 jednostek międzynarodowych w jednym gramie preparatu.
Pozdrawiam