← powrót do głównej strony opinii i pytań

Lucy (anonim, 176.221.120.)
około 14 dni temu, Biskupiec

Dlaczego z aptek zniknął lek Concor cor 3,75 mg?

Dlaczego nie mogę dostać leku concor 3 75 w mojej okolicy,po sprawdzeniu na tej stronie widać, że w Polsce też w niewielu aptekach jest?

Z informacji jakie otrzymaliśmy od producenta preparatu Concor cor 3,75 mg - firmy Merck, lek nie został wycofany, jednak mogą wystąpić czasowe problemy z jego dostępnością w aptekach.

Orientacyjna data najbliższej planowanej dostawy leku do hurtowni farmaceutycznych to druga połowa lipca br. Producent podkreśla jednak, iż nie jest to termin ostateczny i może on ulec zmianie.

Concor cor 3,75 mg jest lekiem zawierającym jako substancję czynną bisoprolol należący do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami i stosowany jest w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca.
Więcej informacji na temat leku znajdzie Pani w ulotce: https://www.gdziepolek.pl/produkty/19584/concor-cor-3-75-tabletki-powlekane/ulotka

Od pewnego czasu hurtownie informują o brakach wspomnianego leku w swych magazynach, nie informują jednak o przyczynach trudności z dostępnością leku.
Zwróciłam się do podmiotu odpowiedzialnego - firmy Merck z prośbą o podanie przyczyn problemów z dostępnością leku i ewentualnym przewidywanym terminem powrotu do aptek. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, umieścimy ją w tym wątku.

Dane na naszej stronie są na bieżąco aktualizowane, dlatego warto śledzić dostępność leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/19584/concor-cor-3-75-tabletki-powlekane/apteki/w-biskupcu

Poniżej podaję link do strony zawierającej preparaty zawierające tę samą substancję czynną:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/19584/concor-cor-3-75-tabletki-powlekane/zamienniki
Niestety, jeśli chodzi o leki zawierające bisoprolol w dawce 3,75 mg, ich dostępność również jest utrudniona.

Jeśli nie ma Pani możliwości zdobycia leku w dawce 3,75 mg, farmaceuta na podstawie recepty na 1 op. Concor cor 3,75 mg może wydać :
1 op. Concor cor 1,25 mg i 1 op. Concor cor 2,5 mg
lub 3 op. leku Concor cor 1,25 mg, tak aby możliwe było przyjęcie przepisanej przez lekarza dawki leku, czyli 3,75 mg (1,25+2,5=3,75, 3x1,25=3,75).

Zachęcam do zapoznania się w naszymi artykułami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow

dziękuję!