← powrót do głównej strony opinii i pytań

ajgor (anonim, 37.128.7.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy tabletkę Tramalu można zastąpić dwoma tabletkami Ketonal Active?

Jaki lek przeciwbolowy bez recepty dziala podobnie jak tramal? Czy zazycie dwoch tabletek ketonalu 50 -ktory jest sprzedawany bez recepty zadziala silnie przeciwbolowo tak jak jedna tramalu?

Dostępność Ketonal Active w Warszawie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95669/ketonal-active-kapsulki/apteki/w-warszawie

Zgodnie z ulotką leku Ketonal Active:
"Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat 1 kapsułka 3 razy na dobę (co 8 godzin)... Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez 5 dni."

Link do ulotki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95669/ketonal-active-kapsulki/ulotka

Zgodnie z ulotką nie powinno się naraz przyjmować dwóch tabletek Ketonal Active. Również jego stosowanie powinno być doraźne. W przypadku długotrwałego bólu należy skonsultować się z lekarzem, aby ograniczyć działania niepożądane leków przeciwbólowych. Również nie da się jednoznacznie powiedzieć, który lek będzie silniejszy. Zależy to od pacjenta, rodzaju bólu oraz innych czynników. Dlatego na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, chociaż tramadol (składnik tramalu, syntetyczny lek opioidowy) jest postrzegany jako silniejszy od ketoprofenu (składnik ketonalu, niesteroidowy lek przeciwzapalny). Zgodnie z drabiną analgetyczną niesteroidowe leki przeciwzapalne stosowane są na I stopień bólu, słabe opioidy takie jak np. tramadol na II stopień bólu.

Link do dostępności Tramal kapsułki w Warszawie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/79661/tramal-kapsulki/apteki/w-warszawie

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/blog/w-czym-moze-pomoc-ci-gdziepolek