angel (anonim, 37.248.152.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Jakie leki na katar, ból gardła oraz kaszel można stosować w ciąży?

jestem w 21tyg ciąży mam katar,ból gardła i kaszel przez który wymiotuje co może mi pomóc oprócz domowych sposób żeby nie zaszkodzić dziecku?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W przypadku kataru u ciężarnych stosować można roztwór wody morskiej, np. Marimer, Sterimar. 2-3 dawki do każdego otworu nosowego 4 razy dziennie pomogą udrożnić zatkany nos. Przyszła mama może robić sobie także inhalacje z 0,9% roztworu soli fizjologicznej 2 razy dziennie - rano i wieczorem.
Temperatura w pomieszczeniach nie powinna przekraczać 21 stopni Celsjusza. Pamiętajmy także o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, co ułatwi oddychanie.

Na ból gardła kobiety w ciąży mogą bezpiecznie stosować spray do gardła i tabletki do ssania z benzydaminą, np. Tantum Verde oraz przeznaczone dla ciężarnych pastylki z miodem i propolisem, np. Prenalen Gardło. Ważne jest, aby nie przekraczać dawki zalecanej przez producenta.

Na ogólne objawy przeziębienia i grypy wskazane są preparaty z czosnkiem i witaminą C, np. syrop Prenalen oraz rutozydem, np. Rutinoscorbin.

Kaszel jest objawem trudnym do leczenia w ciąży, ponieważ większości środków nie wolno przyjmować, gdyż stanowią zagrożenie dla dziecka. Dlatego jeśli jest uporczywy, najbardziej wskazany będzie kontakt z lekarzem. Z domowych sposobów najbardziej skuteczny na kaszel będzie syrop z cebuli o działaniu łagodzącym i przeciwbakteryjnym.

W przypadku bólu i gorączki kobieta ciężarna może stosować środki z paracetamolem, np. Apap, Panadol.

Jeśli dolegliwości utrzymują się dłużej niż 3 dni, proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza. Zapisze on z pewnością środki, które zmniejszą dolegliwości oraz będą bezpieczne dla dziecka.

Zachęcam do lektury naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza-i-dziecko
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza
https://www.gdziepolek.pl/tematy/karmienie