Możecie mi pomóż (anonim, 217.24.6.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy wysypka to działanie niepożądane leków na migrenę?

Dzień dobry jestem złamana ma częste bóle głowy jest to migrena od lipca zeszłego roku biorę tabletki nurofen lub ibuprom nie nazywam ich często tylko jak następuje ból głowy nagle dostałam wysypke która zamienia się chrosty z wodą były wszędzie od stup po samą głowę coś okropnego i nie wiem co robić żaden inny lek mi nie pomaga na migrene i na okrągło mam pęcherz POMOZCIE

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Opublikowałam na portalu kilka artykułów na temat bólów głowy - w tym migreny. Myślę, że powinna Pani je przeczytać:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/migrena-niezwykly-bol-glowy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/klasterowy-bol-glowy-jak-sie-nie-poddac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kiedy-isc-do-lekarza-z-napieciowym-bolem-glowy

Czy jest Pani pewna, że bóle głowy, na które Pani cierpi, to migrena? Czy zostało to zdiagnozowane przez lekarza? Jest to bardzo ważne, ponieważ rodzajów bólu głowy jest kilkaset, a w każdym z nich inny rodzaj leczenia może okazać się najskuteczniejszy.

Bardzo proszę tutaj zerknąć, jak dużo preparatów (zarówno na receptę, jak i bez recepty), może być stosowanych w migrenie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-migrene
Czasem jest tak, że potrzeba kilku prób, by lekarz dobrał ten dobrze działający na konkretnego pacjenta.

Ibuprofen oraz paracetamol mogą być zastosowane podczas migreny, jednak typowymi lekami przeciwmigrenowymi są tryptany (np. sumatryptan), dostępne na receptę.

Wspomniała Pani o tym, że migrena pojawia się często. Warto zgłosić to lekarzowi, który być może zaleci prewencyjną terapię przeciwmigrenową, np. stosowanie propranololu lub jednego z leków przeciwdepresyjnych lub przeciwpadaczkowych. Jeśli lek będzie dobrze dobrany, to powinien spowodować zmniejszenie częstości napadów migreny.

Przyjmowanie magnezu, który dostępny jest w aptekach bez recepty, np. Magne B6, może również okazać się dobrą opcją, ponieważ magnez może zapobiegać atakom migreny:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/45777/magne-b6-tabletki-powlekane/ulotka

Ważne jest również przyjrzenie się swojemu stylowi życia i prowadzenie dzienniczka migrenowca, co dokładnie opisałam w artykułach powyżej.

Wysypka może być działaniem niepożądanym stosowanych leków - pojawia się ona w ulotce w sekcji możliwych działań niepożądanych bardzo wielu preparatów. Należy to zgłosić jak najszybciej lekarzowi, który zdecyduje, jak dalej powinna przebiegać terapia. Poza tym działania niepożądane należy zgłaszać:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Może też być tak, że wysypka powstała z innego powodu, który nie ma związku ze stosowanymi preparatami. Proszę zastanowić się, czy ostatnio nie zaczęła Pani stosować np. innych kosmetyków albo proszku do prania. Być może to któryś z nich powoduje u Pani objawy alergiczne. Mimo wszystko - proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza.