← powrót do głównej strony opinii i pytań

Magda (anonim, 37.30.23.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Gdzie w Bydgoszczy dostanę Teldipin 80 + 10 mg?

Gdzie w Bydgoszczy dostanę Teldypin 80+10

Na ten moment (01.05, godz. 9.00) tylko jedna z aptek zintegrowanych z GdziePoLek zgłasza dostępność ostatniej sztuki tego leku:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/98106/teldipin-80-mg-10-mg-tabletki/apteki/w-bydgoszczy

Z poziomu portalu może Pani zarezerwować lek, a także skorzystać z danych teleadresowych, aby skontaktować się bezpośrednia z wybraną apteką w sprawie dostępności i rezerwacji.

Lek Teldipin jest aktualnie trudnodostępny. Koleżance udało się uzyskać informację, że brak wynika z dużego zapotrzebowania przekraczającego moce produkcyjne. Zwiększenie dostaw do Polski planowane jest na drugą połowę maja.

Teldipin to preparat złożony, zawiera dwie substancje czynne - telmisartan 80 mg i amlodypinę 10 mg. Stosowany jest w terapii nadciśnienia tętniczego. W przypadku trudności z zakupem preparatu wskazana jest konsultacja u lekarza, który może zlecić inny preparat lub przepisać potrzebne substancje czynne w postaci osobnych produktów (jako dwa osobne leki - jeden z telmisartanem, drugi z amlodipiną) w stosownych dawkach. Istotne jest, aby nie przerywać kuracji regulującej poziom ciśnienia krwi.

Załączam linki do artykułów, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nadcisnienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem