Weronika (anonim, 37.248.156.) Warszawa 9 miesięcy temu

Które tabletki są bardziej bezpieczne: Buscopan czy Scopolan Compositum?

Które tabletki są bardziej bezpieczne: Buscopan czy Scopolan Compositum ?
Czym się one różnią?

Czy zawiesinę Alugastrin można stosować przy zaniku błony śluzowej żołądka i refluksie?

2
7 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

8 miesięcy temu

Nie ma przeciwwskazań do stosowania Buscopanu przy zapaleniu żołądka, refluksie oraz zaniku błony śluzowej żołądka.

1

Weronika (anonim, 37.248.158.) 8 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź. Czy lek Buscopan można stosować przy zapaleniu żołądka, refluksie i zaniku błony śluzowej żołądka?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

8 miesięcy temu

Do @Weronika:
Tak, Paracetamol i Buscopan można przyjąć jednocześnie.

Osoby dorosłe powinny przyjmować paracetamol w dawkach: 300–500 mg co 3 godziny; 300–600 mg co 4 godziny lub 500–1000 g co 6 godzin. Maksymalnie w ciągu doby, nie należy przyjmować więcej niż 4000 mg tej substancji. Bezpieczne byłoby przyjmowanie Paracetamolu 500 mg średnio co 4-6 godzin, maksymalnie do 8 tabletek po 500 mg na dobę.

Zwykle stosowane dawkowanie leku Buscopan to 1 lub 2 tabletki 3 do 5 razy na dobę.

Weronika (anonim, 37.248.158.) 8 miesięcy temu

Dziękuję. Czy jeśli zabiorę Paracetamol to czy mogę wziąć razem też Buscopan? Ile razy na dobę można wziąć Paracetamol 500 mg i Buscopan?

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

8 miesięcy temu

Oba leki można łączyć z Paracetamolem. W przypadku bolesnego miesiączkowania skuteczniejszy wydaje się być Scopolan compositum ze względu na komponentę przeciwbólową - metamizol sodowy.

1

Weronika (anonim, 37.248.156.) 8 miesięcy temu

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Proszę o informacje, który lek będzie bardziej skuteczny przy bolesnym miesiączkowaniu: Buscopan i Scopaolan Compositum?
Czy wspomniane przeze mnie leki mogą być stosowane łącznie z Paracetamolem? Lub ewentualnie jaki należyy zachować między nimi odstęp czasowy?

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

9 miesięcy temu

Buscopan to lek zawierający butylobromek hioscyny, ma działanie rozkurczowe, dzięki czemu łagodzi ból wynikający ze stanów skurczowych przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowo-płciowego.

Scopolan compositum jest lekiem złożonym. Butylobromek hioscyny działa rozkurczająco a metamizol sodowy przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek znosi skurcze mięśni gładkich w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.

Oba leki przeszły badania kliniczne, są bezpieczne i przebadane. Zostały zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, który sprawuje też nadzór nad bezpieczeństwem farmakoterapii produktów leczniczych.

Alugastrin to lek zobojętniający sok żołądkowy. Substancją czynną jest tu węglan glinu (węglan dihydroksyglinowo-sodowy). Substancja ta reaguje z kwasem solnym zawartym w soku żołądkowym czego skutkiem jest zobojętnienie odczynu soku żołądkowego (zwiększa się pH soku żołądkowego). Ogranicza to uszkadzający wpływ soku żołądkowego na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Preparat jest wskazany w leczeniu następujących stanów chorobowych:
• nadkwaśność soku żołądkowego • uszkodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołane np. przez niesteroidowe leki przeciwzapalne • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Można go stosować także przy zaniku błony śluzowej żołądka.

Zachęcam też do zapoznania się z artykułami:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-radzic-sobie-ze-zgaga

od 25,90 zł

20 saszetek

od 8,90 zł

6 czopków

od 11,50 zł

10 tabletek drażowanych

od 11,99 zł

20 tabletek

od 17,95 zł

30 tabletek drażowanych

od 16,99 zł

250 mililitrów

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.