← powrót do głównej strony opinii i pytań

Robert (anonim, 213.92.163.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę użyć 2 saszetek Irigasinu na raz?

Moge wsypac 2 saszetki irigasiku ma raz

Irigasin to wyrób medyczny służący do przygotowania roztworu soli do płukania nosa i zatok. Płukanie takie wykonuje się m.in. w celu łagodzenia objawów zapalenia zatok czy nieżytu nosa związanego z infekcją lub alergią, a także w celu oczyszczenia i nawilżenia błony śluzowej nosa i zatok.
Roztwór sporządzić można z 1 lub 2 saszetek preparatu w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Po wsypaniu jednej saszetki proszku do butelki i uzupełnieniu (przegotowaną i ostudzoną) wodą do kreski (240ml) otrzymujemy roztwór izotoniczny. Tego typu roztwór służy głównie do przemywania i nawilżania błony śluzowej nosa i zatok. Natomiast po rozpuszczeniu w podanej ilości wody dwóch saszetek soli otrzymujemy roztwór hipertoniczny, który z kolei pomaga zmniejszyć obrzęk błony śluzowej ze względu na wyższe ciśnienie osmotyczne. Ułatwia to udrożnienie nosa i zatok.

Więcej informacji na temat leczenia zapalenia zatok:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-zapalenie-zatok
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zatoki
oraz łagodzenia kataru:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/katar

Dostępność zestawu Irigasin w Warszawie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89451/irigasin-zestaw-do-plukania-nosa-i-zatok-proszek-do-wytworzenia-plynu/apteki/w-warszawie
oraz zestawu uzupełniającego (tylko saszetki):
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89452/irigasin-zestaw-uzupelniajacy-do-plukania-nosa-i-zatok-proszek-do-wytworzenia-pl/apteki/w-warszawie

Zauważyłam, iż Państwa pytanie miało również tag "Dutilox". Na temat leczenia zapalenia zatok podczas stosowania leku Dutilox pisaliśmy już wcześniej:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5456/omeprazol-czy-gdy-biore-lek-dutilox-moge-brac-leki-oslonowe-na-zoladek