Nynek (anonim, 89.78.238.)
około roku temu, Warszawa

Czy zamiast Deflegminu w tabletkach mogę zażywać tabletki Mucosolvan?

Witam lekarz przepisał mi deflegmin w tabletkach lecz mam w domu mukosolwan tez w tabletkach czy muszę wykupowac deflegmin czy mogę zazywac mukosolwan

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zarówno tabletki Deflegmin, jak i tabletki Mucosolvan zawierają tą samą substancję czynną - ambroksol. Lek ten zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie wydzieliny. Powyższe preparaty są dostępne bez recepty.

Jeżeli chodzi o Deflegmin w tabletkach oraz Mucosolvan w tabletkach, oba produkty zawierają ambroksol w dawce 30mg i są w takiej samej postaci, są zatem zamiennikami. Można więc zastosować Mucosolvan tabletki z zachowaniem takiego samego schematu dawkowania, jaki zalecił lekarz dla Deflegminu w tabletkach. Warto jednak zwrócić uwagę na datę ważności Mucosolvanu, który mają Państwo w domu - sprawdzić dokładnie, czy nie została ona przekroczona.

Poniżej załączam ulotki obu preparatów:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21543/deflegmin-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/50559/mucosolvan-tabletki/ulotka

Warto pamiętać, iż na rynku jest również dostępny Deflegmin w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, którego nie należy mylić z preparatem o tej samej nazwie w postaci tabletek. Produkt ten zawiera inną dawkę ambroksolu niż Deflegmin w tabletkach i jest ona uwalniana stopniowo, a więc dawkowanie leku będzie inne niż w przypadku tabletek (przyjmuje się 1 kapsułkę dziennie). Odpowiednikiem Deflegminu w kapsułkach jest z kolei preparat Mucosolvan Max.

Podczas stosowania leków wykrztuśnych należy pamiętać o piciu dużej ilości płynów. Preparaty te najlepiej przyjmować po posiłkach. Nie należy zażywać ich bezpośrednio przed snem (zaleca się przyjęcie ostatniej dawki najpóźniej do godziny 17).

Więcej informacji na temat leków stosowanych przy tzw. mokrym kaszlu znaleźć można w naszych artykułach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kaszel-mokry

Być może przydatne okażą się również poniższe materiały:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc