Bartek (anonim, 31.172.178.)
około 1 lat temu, Kraków

Moja mama po operacji laparoskopowej nerek miała problemy z wypróżnianiem się. Znajoma poradziła jej lek Scheriproct. Czy ten lek będzie odpowiedni przy zaparciach?

Dzień dobry.
Moja mam po opracji laparaskopowej nerek miała problemy z wypróżnianiem. Przez 10 dni nie było możliwości.
Znajoma pielęgniarka poradziła jej lek scheriproct.
Proszę o podpowiedz gdzie można go kupić i czy to odpowiedni lek.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Bartek. (anonim, 31.172.178.)
około 1 lat temu

Dziękuję za odpowiedz.
Rzczywiście chyba nie do końca go dobrze sformułowałem.
Chodzi o lek łagodzący podrażnienia (zapalenia) okolic odbytu - i tu właśnie znajoma poleciła scheriproct. Jaki jest dobry odpowiednik w Polsce tego leku.

2 Pytanie, ponieważ mama w moczu ma krew, być może po operacji schodzą jeszcze jakieś kamienie...? ma podrażnioną również cewkę moczową. Czy jest jakaś maść łagodząca (przeciwzapalna) na te intymne okolice.

Maść Scheriproct działa przeciwzapalnie i łagodząco na objawy hemoroidalne. Zaparcia nie są wskazaniem do stosowania leku, poza tym nie jest on dostępny w polskich aptekach. Na rynku jest jednak dużo różnych środków na zaparcia, które przedstawiono pod poniższym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zaparcia

Zachęcam do zapoznania się z ulotkami i opisami preparatów, co ułatwi wybór odpowiedniego leku. W razie pytań lub wątpliwości co do danego preparatu może Pan zadać pytanie farmaceutom portalu GdziePoLek.pl.

Bardzo zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat zaparć, w którym znajdzie Pan między innymi informacje o tym jak prawidłowo stosować leki przeczyszczające:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zaparcia-jak-z-nimi-walczyc