niki (anonim, 83.3.101.)
około 2 lat temu, Warszawa

Jak skutecznie wyleczyć grzybicę ucha?

Witam Od grudnia mam problem z lewym uchem - miałam zapalenie przewodów słuchowych. Wpuszczałam do ucha krople cetraxal. Pomogło, ale tylko trochę. Więc na kolejnej wizycie u laryngologa został pobrany wymaz z ucha i okazało się, że mam w uchu Candida albicans. Pani doktor przepisała krople Fungotac, które można kupić tez bez recepty ale po 3 tygodniowym stosowaniu ucho wewnątrz mnie dalej strzyka i swędzi. Jakim innym lekiem można pozbyć się tego grzyba skutecznie? Proszę pomóżcie bo już nie mogę wytrzymać. swędzi mnie okropnie. Wiem że z grzybami ciężko wygrać, a Candida albicans jest trudny do wyleczenia.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

kasia (anonim, 83.24.50.)
około 4 miesięcy temu

Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.

Niestety kandydoza może być wynikiem stosowania kropli Cetraxal, o czym można przeczytać w Karcie Charakterystyki Produktu.
Kandydozy są bardzo trudne do wyleczenia, gdyż warunki środowiskowe, jakie panują w uchu, są idealne dla rozwoju tego pasożyta.

Może warto udać się do lekarza po preparat działający ogólnoustrojowo, środek przeciwgrzybiczy w tabletkach, skoro leczenie miejscowe nie przynosi rezultatów. Leki przeciwgrzybicze w tabletkach są dostępne wyłącznie na receptę.

np. zawierające itrakonazol:

https://www.gdziepolek.pl/substancje/itraconazole

W pozbywaniu się grzybni mogą okazać się pomocne preparaty np. z nystatyną lub inne np. daktarin, pimafucort, pimafucin, jednak środki te również muszą być zaordynowane przez lekarza.

Dodatkowo mogę tylko polecić dokładną higienę ucha. W okresie leczenia proszę unikać moczenia ucha, a także zrezygnować z wizyt na basenie i saunach.

Proszę pamiętać, iż okolice ucha są bardzo wrażliwe i nie należy podejmować leczenia na własną rękę, gdyż może mieć to poważne konsekwencje i prowadzić nawet do utraty słuchu.