Dolly (anonim, 5.149.193.)
około 1 lat temu, Warszawa

Czy Ebilfumin jest bezpieczny dla dziecka?

Eblifumin 45 dla dziecka.
Dzień dobry, mam pytanie czy ten nowoczesnej generacji, który ma b dużo skutków ubocznych jest bezpieczny dla dziecka. dziecko przeszło na początku stycznia ospę, tydzień było w szkole i grypa. W piątek zaczęło mieć podwyższoną temeperaturę, 38,5 najwyższa, dodatkowo pojawiła się lekka biegunka. Po wizycie u lekarza, który stwierdził grypę, przepisał właśnie ten. Przeczytałam skutki uboczne tego leku i są jak dla mnie przerażające. Ponoć jest to lek dla grupy ze zwiększonego ryzyka, czyli przypadłości, astmy, przewlekłe zapalenia oskrzeli, płuc....
dziecko nie ma tego typu przypadłości. Moje pytanie brzmi czy lek ten nie został dany na wyrost?
czy został przepisany ze względu na przebytą ospę dziecko dostało lek gdyż ma osłabioną odporność po ospie i jest w grupie ryzyka?
czy lepiej leczyć domowymi sposobami?
boję się, tego by grypa się nie powtórzyła i nie poszła na serce czy płuca.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ebilfumin to lek przeciwwirusowy zawierający w składzie oseltamiwir. Substancja ta zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa grypy w organizmie i może być stosowana nawet u bardzo małych dzieci. Lek stosowany jest nie tylko aby leczyć grypę, ale także by nie dopuścić do rozwoju choroby, jeśli jest podejrzenie, że pacjent miał kontakt z osobą chorującą już na grypę.

To zrozumiałe, że obawia się Pani o zdrowie dziecka, natomiast nie da się niestety odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie dotyczące zasadności przepisania leku Ebilfumin przez lekarza. Jest to korespondencyjnie niemożliwe, ponadto farmaceutom nie wolno wchodzić w kompetencje lekarza w zakresie, o jaki Pani pyta.
Lekarz nie tylko zbadał dziecko, zna jego aktualny stan zdrowia i historię chorób, ale zapewne ma także dobre rozeznanie co do sytuacji epidemiologicznej w Państwa okolicy dotyczącej zapadalności na grypę - a są to elementy kluczowe do podjęcia decyzji dotyczącej leczenia.
Wielu pacjentów obawia się możliwych skutków ubocznych leków, należy jednak wziąć pod uwagę, że niekiedy gorsze spustoszenie w organizmie może spowodować nieleczona choroba:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
Proszę pamiętać, że skutki uboczne mogą, ale nie muszą wystąpić. Praktycznie każdy lek ma jakieś działania niepożądane - wszystkie one podawane są w ulotce przylekowej ze względów bezpieczeństwa, nawet te, które występują bardzo rzadko.

Zawsze może Pani skonsultować się z innym lekarzem, lub zwrócić się z prośbą o dodatkowe wyjaśnienia do lekarza, który zlecił Ebilfumin, ale należy zaznaczyć, że leki z osetamiwirem należy zacząć przyjmować możliwie jak najszybciej - najlepiej w ciągu pierwszych dwóch dni od wystąpienia objawów grypy.

Warto na przyszłość pamiętać, że skuteczną ochroną przeciwko grypie sezonowej są szczepienia:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/szczepienia-na-grype-dla-kogo-sa-przeznaczone

Załączam także linki do przydatnych materiałów:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-szybko-wyleczyc-grype
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5461/ebilfumin-jakie-badania-wykonuje-sie-aby-stwierdzic-czy-mamy-do-czynienia-z-wir