Beata (anonim, 213.238.64.)
około 3 lat temu, Warszawa

Co się dzieje z lekiem Plaquenil?

Witam
Czy ktoś z Państwa może odpowiedzieć co się dzieje z lekiem Plaguenil. Jest on w tej chwili nie dostania w żadnej aptece na terenie całego kraju.
Dziękuje za odpowiedź zwrotną,

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Obecność leku Plaquenil w hurtowniach, a tym samym w aptekach, jest wynikiem sprowadzenia go do Polski drogą importu interwencyjnego. Daje to możliwość otrzymania przez pacjenta leku z zagranicy, który jest dopuszczony do obrotu w państwie, z którego jest sprowadzany, a niedostępny na terytorium Polski.
Podstawą do sprowadzenia takiego produktu leczniczego jest zgoda na dopuszczenie leku do obrotu, którą otrzymuje hurtownia farmaceutyczna bezpośrednio od Ministra Zdrowia.

Zgodnie z informacją otrzymaną przed chwilą od miejscowego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Plaquenil mg - firmy Sanofi Aventis Sp. z o.o., firma aktualnie czeka na kolejną zgodę od Ministra Zdrowia na dopuszczenie następnej puli leku do obrotu, dlatego nie jest jeszcze znany przybliżony termin kolejnej dostawy preparatu do hurtowni.

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za to pytanie.

Plaquenil to lek m.in. przeciwmalaryczny, dostępny na receptę.

Niestety preparat nie jest w tym momencie dostępny w żadnej ze współpracujących z nami aptek i jest w ogóle dość trudno dostępny. Od czasu do czasu pojawia się jednak w aptekach.

Bardzo proszę śledzić dostępność w Warszawie tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/62145/plaquenil-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

Pozdrawiam serdecznie!