Joanna (anonim, 46.148.92.)
około 20 dni temu, Warszawa

Czy witaminy Sanastol w których jest koncentrat soku z grejpfruta i witamina C w dawce 500 mg osłabiają skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry, mam takie nietypowe pytanie, stosuje antykoncepcję hormonalna o godzinie 12 w południe wieczorem czasem piję sanostol witaminy, niedawno doczytałam że jest tam koncentrat soku grejpfrutowego... Czy ma to jakiś wpływ? Krwawienie normalnie dostałam w terminie. Ostatnio czułam się trochę zaziębiona i wzięłam 500mg witaminy C jak to się ma do zabezpieczenia?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ja (anonim, 46.148.92.)
około 19 dni temu

Dziękuję za odpowiedź, trochę zadziwia mnie fakt interakcji z witaminą C ponieważ nie jest ona opisywana w większości ulotek a jeśli już jest to jest wzmianka o zowekszeniu stężenia co nijak się do utraty zabezpieczenia...

Spożycie niewielkiej dawki koncentratu soku z grejpfruta wieczorem w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej w południe, nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcji.
Jeśli chodzi o witaminę C - dopiero dawki powyżej 1000 mg na dobę mogą osłabiać skuteczność antykoncepcji, o czym piszemy tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji