Julia (anonim, 137.205.0.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy kapsułka dzięgla chińskiego podczas przerwy mogła mieć jakiś wpływ na skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry,
jest kobietą w wieku 20 lat. Od 3,5 miesiąca przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vines. Jestem teraz w trakcie 4 opakowania.
Przy ostatniej tabletce żółtej z opakowania 3 (dzień 24), uprawiałam stosunek seksualny z partnerem. Dodatkowo zabezpieczyliśmy się prezerwatywą. Tabletki z tego opakowania były przyjmowane prawidłowo.
W 3 dniu przerwy pomiędzy braniem tabletek hormonalnych, przyjęłam jedną kapsułkę dzięgla chińskiego. W tym samym dniu wystąpiło u mnie również krwawienie z odstawienia, niczym nie odbiegające od normy, trwające około 5 dni.
Po 4 dniach przyjmowania tabletek placebo, rozpoczęłam opakowanie 4, przy czym około 5 godzin po przyjęciu 2 żółtej tabletki wystąpiły u mnie wymioty (co według ulotki nie obniża skuteczności antykoncepcji, bo tabletka już teoretycznie powinna zdążyć się wchłonąć).
Czy w takim przypadku jest duża możliwość ciąży? Czy kapsułka dzięgla chińskiego podczas przerwy mogła mieć jakiś wpływ na skuteczność antykoncepcji? I czy jest w ogóle duże prawdopodobieństwo, że przy prawidłowym pojawieniu się krwawieniu z odstawienia, mogło dojść wcześniej do zapłodnienia?

Dodam, że dziś mijają dwa tygodnie od stosunku, czuję lekki ból w piersiach i bywa mi niedobrze (choć takie objawy zdarzały mi się również wcześniej, gdy martwiłam się o nieplanowaną ciążę, więc póki co zakładam, że jest to wynik bardzo dużego stresu - i faktu, że chyba nieco spanikowałam).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Czytają opis Pani przypadku nie znajduję żadnych podstaw do tego, aby móc twierdzić, że zaistniało jakiekolwiek zwiększone ryzyko ciąży.

Na temat skuteczności leku Vines pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/37281/czy-przy-stosowaniu-prezerwatywy-i-leku-vines-jednoczesnie-mozna-zajsc-w-ciaze

a na temat możliwości ciąży, jeśli występuje krwawienie z odstawienia tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/24161/czy-jest-mozliwe-aby-w-przypadku-ciazy-doszlo-do-krwawienia-z-odstawienia

Pierwsze objawy ciąży pojawiają się około jej 6 tygodnia, więc u Pani jest to zapewne wynik stresu.