Anyzarg (anonim, 93.202.50.)
około 2 lat temu, Świdnica

Potrzebny mi jest Naltrekson w dawce 4mg. Czy apteka dzieli dawki leku?

Witam, potrzebny mi jest Naltrekson w dawce 4mg czy apteka jest w stanie mi go podzielic na takie dawki.Pozdrawiam Anyzarg

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dzień dobry,

w Polsce zarejestrowanych jest kilka produktów (dostępnych z przepisu lekarza) zawierających w składzie naltrekson - między innymi Naltex czy Adepend:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/naltrekson
Wchodząc w powyższy link można sprawdzić dostępność poszczególnych preparatów i sprawdzić dodatkowe informacje na ich temat.

Są to produkty lecznicze, w których substancja ta występuje w dawkach dużo wyższych - 50mg (w preparacie Mysimba mniej - 8mg, ale jest to preparat złożony, zawierający oprócz naltreksonu dodatkowy składnik).

Tak zwany Low Dose Naltrexone (naltrexon w niskich dawkach 1-4,5mg) nie jest dostępny w polskich aptekach w postaci gotowego produktu. Tak niskie dawki można jednak przygotować jako lek recepturowy - proszki lub kapsułki, które sporządza aptekarz w recepturze na podstawie recepty lekarskiej.

Proponuję udać się do wybranej stacjonarnej apteki wykonującej leki recepturowe, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości sporządzenia preparatu.

Pozdrawiam serdecznie!