Aga (anonim, 83.26.170.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy woda stojąca 2-3 dni na biurku wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Mam pytanie odnośnie zachowania skuteczności tabletek Vines przy moim aktualnym opakowaniu. W każdym moim poprzednim opakowaniu zdażyło się raz ze wzięłam tabletkę wcześniej, ale nigdy nie później. Przy tym opakowaniu 5 razy wzięłam już wcześniej tabletkę a zaczynam dziś 3 tydzień z blistra dopiero. 4 razy wzięłam 3h wcześniej i raz 40min wcześniej od mojej stałej pory. Czy mój sposób brania przy aktualnym opakowaniu (czyli wcześniej) wpływa na ich skuteczność? Czy jestem dalej poprawnie chronienia?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Aga (anonim, 5.184.195.)
około miesiąca temu

Dziękuje bardzo za uspokojenie mnie, spokojnego i ciepłego dnia życzę!☺️

Do @Aga:
Najprawdopodobniej sytuacja nie będzie miała wpływu na krwawienie z odstawienia i wystąpi ono tak jak zwykle.
Ponieważ jednak reakcja organizmu na terapię jest kwestią bardzo indywidualną, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy dokładnie ono nastąpi.
Delikatne plamienia nie zmniejszają skuteczności tabletek i ochrona została zachowana.
Petting mógł mieć wpływ na to plamienie, jeśli doszło do uszkodzenia i pęknięcia naczynka (nie jest to szkodliwe, nie wpływa na skuteczność antykoncepcji, ale może być obserwowane jako ślady krwi w śluzie).
Do końca opakowania może Pani przyjmować tabletki o stałej porze.
"Oraz jeśli odbyłam stosunek 9 dni temu (2.05), a następnie we wtorek, środę i czwartek oraz piątek przyjmowałam tabletki wcześniej, a w niedziele (9.05) wystąpił u mnie ten brązowy śluz to ochrona jest zachowana i nie mam się zamartwiać ewentualna ciąża tak? Bo ten brązowy śluz ma inne podłoże niż krwawienie implantacyjne tak?" - tak, w takiej sytuacji ochrona została zachowana i ryzyko ciąży jest znikome (pisząc "znikome" mam na myśli, iż tabletki, nawet prawidłowo stosowane nie dają 100% skuteczności - zwykle jest 1% szans na ewentualną ciążę).

Aga (anonim, 83.26.170.)
około miesiąca temu

Oraz jeśli odbyłam stosunek 9 dni temu (2.05), a następnie we wtorek, środę i czwartek oraz piątek przyjmowałam tabletki wcześniej, a w niedziele (9.05) wystąpił u mnie ten brązowy śluz to ochrona jest zachowana i nie mam się zamartwiać ewentualna ciąża tak? Bo ten brązowy śluz ma inne podłoże niż krwawienie implantacyjne tak?

Aga (anonim, 83.26.170.)
około miesiąca temu

Rozumiem ze do końca blistra mogę normalnie o stałej porze przyjmować tabletki, tak?

Aga (anonim, 83.26.170.)
około miesiąca temu

I mam jeszcze jedno pytanie- jeżeli przed wystąpieniem brązowego śluzu ok. 6h wcześniej uprawiałam petting to mógł mieć on wpływ na to, że plamilam? Wyczytałam na internecie, że czasami dochodzi do urazu, który powoduje, że śluz miesza się z krwią i może przybrać brązowy kolor

Aga (anonim, 83.26.170.)
około miesiąca temu

Taki brązowy śluz był u mnie jedynie w niedzielę, do dziś nic takiego już nie wystąpiło. Przyjmuje tabletki o 10:30. W przyszłym tygodniu ma wystąpić u mnie krwawienie- czy to ze błona się delikatnie zluszczyla może spowodować, ze nie wystąpi ono? Jak dobrze rozumiem-to ze delikatnie plamiłam na brązowo nie oznacza ze ochrona została zmniejszona tak?

Na wstępie chciałabym prosić, aby nie dopisywała Pani aż tylu nowych wiadomości do jednego wpisu, lecz starała się zawrzeć problem w jednym wpisie. Powoduje to, że dłużej czeka Pani na odpowiedź - zamiast otrzymać ją od nas w ciągu 24 godzin, system przesuwa Pani wpis jako "najświeższy" i w sumie musi Pani czekać prawie aż 3 doby.

Wcześniejsze przyjęcie tabletki nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcji, jednak jeśli taką praktykę stosuje Pani zbyt często, na nieregularne przyjmowanie tabletek błona śluzowa macicy reaguje złuszczaniem się, co Pani obserwuje w formie plamienia. Plamienie to nie świadczy o spadku ochrony antykoncepcyjnej.

Nie widzę wskazań do wykonywania testu ciążowego.

2-3 dniowa woda nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcji:
https://www.gdziepolek.pl/app/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Aga (anonim, 46.134.67.)
około miesiąca temu

Proszę o odpowiedz

Aga (anonim, 185.221.83.)
około miesiąca temu

Zapomniałam dodać- nigdy u mnie plamienia/krwawienia srodcykliczne nie występowało, nawet podczas tych 3 pierwszych opakowań. Aktualnie mam jedynie brązowy śluz. Powinnam jutro wykonać rano test ciążowy? Będzie to 19 dni po stosunku

Aga (anonim, 185.221.83.)
około miesiąca temu

Wtorek, środa i czwartek to były dni kiedy przyjęłam tabletkę wcześniej o 3h, w piątek przyjęłam o stałej porze (10:30), w sobotę o 9:55, a dziś (niedziela) o 10:30

Aga (anonim, 185.221.83.)
około miesiąca temu

Ostatni stosunek z użyciem prawidłowo prezerwatywy przez partnera był 18 dni temu (2 dni przed krwawieniem z odstawienia które wystąpiło prawidłowo). Test ciążowy wykonywałam 11,15,17 dni po stosunku i były negatywne.

Aga (anonim, 185.221.83.)
około miesiąca temu

Przyjęłam dziś tabletkę o stałej porze (10:30) i zauważyłam drobne plamienie i brązowy śluz. Czy może być to przyczyna tego wcześniejszego brania? Co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Jestem na 15 tabletce z blistra

Aga (anonim, 83.26.170.)
około miesiąca temu

Oraz czy jutro mogę wziąć o stałej porze?

Aga (anonim, 83.26.170.)
około miesiąca temu

Stwierdziłam ze lepiej chyba będzie wcześniej wziąć niż później. Czy dobrze myślałam? Czy przez te moje wcześniejsze branie muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Aga (anonim, 83.26.170.)
około miesiąca temu

Oraz mam może głupie pytanie ale zawsze mnie to ciekawiło- czy jeśli popijam tabletki woda która stoi na biurku 2-3 dni juz to wpływa na ich skuteczność?