grubaska (anonim, 46.204.16.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy stosowanie preparatu Berimal Forte i Neo-Pancreatinum jest bezpieczne w przypadku wzrostu wagi po lekach?

Witam.Prawie rok leczę się na zaburzenia lękowe,biorę 5mg Escipramu,Trittico CR 50 mg i Bibloc 1,25mg.Leczenie wreszcie staje się zauważalne i prawidłowe na takich dawkach,jednak moja waga nieco poszybowała w górę,ważę już 68kilo,waga startowa to 63kilo.Postanowiłam zasięgnąć teleporady i lekarka przepisała mi takie leki :Berimal forte (mój cholesterol wynosi 190) i neo-pancreatinum forte.Oba leki dostałam bez recepty.Na tym drugim leku pisze ze on jest na chorą trzustkę,ja mam trzustkę zdrową i wszystkie wyniki z krwi dobre,poza tym cholesterolem.Czy powinnam brać ten lek ?(to była teleporada lekarz mnie nie badał.Czy to napewno bezpieczne?Lekarka stwierdziła ,że ten lek "zwiększy mi ilość stolców",obecnie wypróżniam się raz dziennie.Czy nie lepszy byłby probiotyk lub jakaś herbatka?Proszę o poradę

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na początek warto zastanowić się, co jest przyczyną przybierania na wadze. Jeśli przyjmowane leki powodują u Pani wzrost apetytu, można rozważyć przyjmowanie preparatów hamujących apetyt, o których piszemy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/preparaty-hamujace-apetyt

Należy również zadbać o zdrową, zróżnicowaną dietę, odpowiednie nawodnienie i regularną aktywność fizyczną.

Berimal forte to suplement diety, preparat nie ma działania leczniczego. Zatem, jeśli poziom cholesterolu jest zbyt wysoki (chociaż w Pani przypadku jest prawidłowy - 190 to górna granica normy), a dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, warto poradzić się lekarza - być może specjalista zleci przyjmowanie leków dostępnych w aptece na receptę. O tym, jak obniżyć poziom cholesterolu piszemy tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wysoki-cholesterol

Tak jak wspomniał lekarz lek Neo-Pancreatinum pomaga, m.in. zwiększyć częstotliwość wypróżnień. Nie jest to natomiast lek o działaniu odchudzającym.

O lekach na odchudzanie przeczyta Pani tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-odchudzanie

Gabi (anonim, 46.204.16.)
około miesiąca temu

czekam na odpowiedź,bo mam wrażenie,że moja lekarka na tych durnych teleporadach w ogóle mnie nie słucha.Dziś przeczytałam ze neo-pancreatinum jest na przystost masy ciała (o zgrozo pańsko!) a nie na pozbycie się kilogramów.Prosze o porade