stan (anonim, 89.68.153.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czym można zastąpić lek Milurit?

b.prosze o informacje dot.zamienności leku Milurit na inny lek o podobnym działaniu.Nadmieniam że zażywam Milurit od kilkunastu lat,zauważyłem pewną zależnośc po zazyciu przedmiotowego leku,mianowicie; wzrasta mi ciśnienie powyżej 140/90.Chcę dodać że choruję na dne moczanową 25lat.Dziękuję i pozdrawiam stanisław

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

njjj (anonim, 95.40.121.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Dzień dobry,

preparat Milurit zawiera w składzie allopurinol i jest to powszechnie stosowana (tak zwana "z wyboru") substancja w przypadku wskazań do obniżenia stężenia kwasu moczowego. Jej działanie opiera się na zahamowaniu wytwarzania kwasu moczowego. W podobny sposób działa inna substancja - febuksostat. Leki zawierające np. probenecid czy peglotikazę nie są dostępne w Polsce.

Leczenie dny moczanowej powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, jeśli odczuwa Pan dolegliwości, które mogą być związane ze stosowaniem leku na dnę należy umówić się na konsultację. Podwyższone ciśnienie może być działaniem niepożądanym, ale może wynikać także z innych przyczyn - lekarz zdecyduje, czy konieczne są dalsze badania oraz czy są wskazania do zmiany sposobu leczenia.

Skutki uboczne leków można zgłaszać także indywidualnie. Piszemy o tym w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Pozdrawiam serdecznie!