U (anonim, 89.161.57.)
około 10 dni temu, Białystok

Czy ten preparat jest właściwy dla 5,5-letniego dziecka i nie za mocna dawka?

Dzien Dobry
Mamy przypisany Benodil - zawiesina do nebulizacji
0,5 mg/ml - 6 ampułek po 2ml
I zalecenie lekarza : 1amp w inhalacji i po 30minutavh powtórzyć, serię powtórzyć 3 x w odstępie 12 h.
Dziecko 5, 5 letnie , suchy męczący kaszel od kilku dni i tylko to. Czy ten preparat jest właściwy i nie za mocna dawka ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zasadność oraz dawkowanie leku Benodil może ocenić tylko lekarz, który osłuchał dziecko, zapoznał się z dokumentacją jego zdrowia, przeprowadził wywiad z rodzicami, zna wagę dziecka oraz zdiagnozował, co mu dolega.

Farmaceuci nie mają możliwości badania małych pacjentów, osłuchiwania ich, diagnozowania, czy też kompetencji doboru leków na receptę. Możemy udzielić informacji dotyczących zaleconej farmakoterapii, jednak nie recenzujemy decyzji lekarza, co do trafności postawionej diagnozy, doboru leków czy dawek.

Proszę jednak pamiętać, że ucho rodzica nigdy nie jest w stanie wyłapać tego, co może wysłuchać sprawne ucho lekarza za pomocą stetoskopu. Być może Pani wydaje się, że dziecko ma tylko suchy, męczący kaszel, a lekarz wychwycił coś innego.

W przypadku wątpliwości dotyczących otrzymanych zaleceń, należy rozwiewać je bezpośrednio w rozmowie z lekarzem, który je zaordynował.

Załączam opracowanie, które może okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-wykonac-inhalacje