Zwariowana2020 (anonim, 188.147.69.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy choroba i antybiotyk może spowodować opóźnienie okresu? Czy mogę być w ciąży?

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne Diane-35 od 3 miesięcy. Ponad dwa tygodnie temu współżyłam z chłopkiem, doszedł we mnie, miałam wtedy dzień owulacji. Dzisiaj mija 4 dzień odstawienia i nadal nie ma krwotoku. W drugi dzień odstawienia zachorowałam i przyjmuje antybiotyk. Czy choroba i antybiotyk może spowodować opóźnienie okresu? Czy mogę być w ciąży?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Podczas stosowania leku Diane-35 nie występuje ani owulacja, ani "krwotok", ani okres, co wyjaśniałam tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/43385/vines-dlaczego-na-zielonych-tabletkach-vines-mialam-tylko-plamienia-a-okresu-j

Jeśli współżyła Pani 2 tygodnie temu z partnerem, nie miała Pani więc owulacji - chyba, że pomija Pani tabletki lub nie stosuje się do zaleceń ulotki.

Antybiotyk osłabia skuteczność leku Diane-35, więc podczas jego stosowania i 7 dni po zakończeniu terapii należy dodatkowo używać prezerwatywę, aczkolwiek nie mogę wypowiadać się na temat możliwości wpływu na wystąpienie krwawienia z odstawienia, gdy nie wiem, jaki konkretnie preparat Pani stosuje oraz na co Pani choruje.

Należy także pamiętać, że farmaceuci drogą internetowej porady nie diagnozują ciąży. Jeśli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia, bo, np. nie stosowała Pani leku prawidłowo, proszę wykonać test ciążowy:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic