anadapo (anonim, 46.45.78.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy zmiana leku Brintellix na Bioxetin będzie skuteczna w leczeniu depresji?

nastąpiła zmiana lekarza i zmiana leku brintellix na bioxetin. Czy to zmiana skuteczna w leczeniu depresji i jakie ma znaczenie, chodzi także o działania uboczne.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Brintellix to lek zawierający worioksetynę, związek o wielokierunkowym, nie do końca poznanym działaniu związanym z modulowaniem i stymulowaniem procesu przekaźnictwa serotoninergicznego w mózgu. Bioxetin należy do grupy leków przeciwdepresyjnych nazywanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Oba leki mają wskazania w terapii depresji i mogą różnić się w zakresie możliwych działań niepożądanych. Skutki uboczne to niekorzystne efekty działania leku, które mogą, ale nie muszą wystąpić. Nie da się z góry określić, czy i jakie działania niepożądane wystąpią u danej osoby, podobnie jak nie można z góry przesądzić, że dana kuracja będzie na pewno skuteczna, chociaż oczywiście oba leki mają udokumentowane działanie.

Dobór najwłaściwszego leku należy do kompetencji lekarza, który próbuje takiego leczenia, jakie wydaje się odpowiednie po uzyskaniu od pacjenta możliwie największej ilości informacji o stanie zdrowia i przebiegu choroby.

Załączam dodatkowe informacje, które mogą być pomocne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja