Shok102 (anonim, 178.235.189.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Maxigra Go i Karnidin?

Czy lek maxigra go może być stosowany z lekiem na nadciśnieniem karnidin 10 mg ( pół tabletki)

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie wykazano interakcji pomiędzy składnikiem leku Karnidin (lerkanidypiną)a sildenafilem - substancją czynną preparatu Maxigra Go.

W specyficznym badaniu interakcji u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, podczas jednoczesnego stosowania sildenafilu 100 mg (Maxigra Go posiada 25 mg) i amlodypiny (substancji należącej do tej samej grupy terapeutycznej co lerkanidypina), stwierdzono dodatkowe obniżenie skurczowego ciśnienia tętniczego krwi, mierzonego w pozycji leżącej, o 8 mmHg. Dodatkowe obniżenie ciśnienia rozkurczowego (w pozycji leżącej) wynosiło 7 mmHg.
Wartości dodatkowego obniżenia ciśnienia krwi były podobne do obserwowanych po podaniu zdrowym ochotnikom samego sildenafilu. Lek ten powoduje co prawda niewielkie i przemijające obniżenie ciśnienia krwi, w większości przypadków nie ma to jednak znaczenia klinicznego.

Pod warunkiem, że nadciśnienie jest odpowiednio kontrolowane za pomocą leków, nie są przekraczane zalecane dawki sildenafilu i nie występują u Pana inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego, takie jak: niestabilna choroba niedokrwienna serca, niekontrolowane i złośliwe nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, świeżo przebyty zawał mięśnia sercowego (okres do 2 tygodni), arytmie komorowe, ciężkie wady zastawkowe, kardiomiopatia czy niedawno przebyty udar mózgu, zastosowanie leku Maxigra Go z lekiem Karnidin nie jest przeciwwskazane.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie