Zaniepokojona (anonim, 5.173.57.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy wystąpienie krwawienia po roku stosowania wkładki Kyleena jest prawidłowe?

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź na jedno ważne pytanie. Rok temu w marcu miałam założoną wkładkę hormonalną Kyleena. Od września ubiegłego roku można powiedzieć okres zanikał poza minimalnymi plamieniami. Natomiast w tym miesiącu dostałam lekkiego krwawienienia. Czy jest to możliwe? I czy wszystko w porządku? Dodam że pod koniec marca byłam u lekarza który robił usg i wszystko było w porządku. Martwię się czy wkładka działa prawidlowo

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Prawidłowość położenia i działania wkładki Kyleena może ocenić jedynie lekarz ginekolog po przeprowadzeniu badania. Samodzielnie może Pani sprawdzić, czy w pochwie znajdują się nitki systemu.

System Kyleena może wpływać na cykl miesiączkowy. Miesiączki mogą ulec zmianie w taki sposób, że będą występować plamienia (skąpe krwawienie), nieregularne, krótsze lub dłuższe miesiączki, mniej lub bardziej intensywne krwawienia lub całkowity brak krwawienia. Nieregularność krwawień najczęściej utrzymuje się do ok. 6 miesięcy po założeniu wkładki. Wystąpienie krwawień w późniejszym czasie powinno zostać skonsultowane z lekarzem.

Teoretycznie krwawienia w toku stosowania wkładki powinny zanikać:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95362/kyleena-przyrzad/ulotka/238361

Jest małe prawdopodobieństwo, aby wystąpienie krwawienia przy prawidłowym położeniu wkładki wpłynęło na prawidłowość działania preparatu. W przypadku, gdy krwawienie będzie intensywne lub pojawią się dodatkowe objawy, zachęcam do powtórzenia konsultacji z ginekologiem.