Patrycja (anonim, 37.225.61.)
około 24 dni temu, Warszawa

Czy na plamienie oraz ewentualne osłabienie tabletek miało wpływ zażywanie aminokwasów rozgałęzionych BCAA przed treningiem lub na czczo w dni nietreningowe?

Od ponad pół roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Novynette. 13 dnia brania tabletek wstąpiło u mnie plamienie po czym zmieniło się w lekkie krwawienie. Ze względu na tryb życia oraz pracę brałam tabletkę 1-2h wcześniej lub później od ustalonej godziny (19:00) Wiem, że mogło to przyczynić się do plamienia. Moje pytania brzmią:
1. Czy przez rozbieżność w godzinach działanie tabletek zostało osłabione? Jest szansa na ciąże?
2. Czy na plamienie oraz ewentualne osłabienie tabletek miało wpływ zażywanie aminokwasów rozgałęzionych BCAA przed treningiem lub na czczo w dni nietreningowe? Zawsze zachowywałam odstęp czasowy. Nie zażywam innych leków osłabiających działanie antykoncepcji.
3. Potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie do końca blistra?
Wizytę u ginekologa mam już umówioną. Wykonałam dwa testy, są one negatywne. Bardzo dziękuje za odpowiedź. Cała sytuacja niezwykle mnie stresuje.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

1. Jeśli systematycznie spóźnia się Pani z przyjęciem tabletek, to ich skuteczność mogła zostać osłabiona, o czym świadczy występujące plamienie.

2. Nie, zażywanie aminokwasów rozgałęzionych BCAA przed treningiem lub na czczo w dni nietreningowe nie ma wpływu na skuteczność Novynette.

3. To zależy, jak długo Pani przyjmowała pigułki nieregularnie. Jeśli była to jednorazowa sytuacja, to nie musi się Pani zabezpieczać - w przeciwnym wypadku byłoby to wskazane.