anonim (anonim, 185.18.176.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy rano mogę używać na twarz krem Emotopic na egzemę, a na to krem z filtrem spf, czy lepiej kupić dwa w jednym?

Dzień dobry, został mi przepisany żel acnatac. Czy rano moge używać na twarz kremo emotopic łagodzący krem na egzemę a na to krem z filtrem spf czy lepiej kupić dwa w jednym czyli jakiś nawilżający krem, który od razu miałby spf?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli faktycznie ma Pani aktualnie jakieś podrażnienia na skórze (napisała Pani, że chce stosować "krem na egzemę"), to proszę zwrócić uwagę, że w tej sytuacji może nie być właściwe rozpoczynanie kuracji lekiem Acnatac.

Jeśli chodzi o pielęgnację i ochronę, to w mojej ocenie zależy to od Pani preferencji kosmetycznych, właściwości i tolerancji skóry oraz zachowania się na niej kosmetyków - oba rozwiązania są według mnie możliwe. Proszę wybrać pielęgnację, która jest dla Pani łatwa w aplikacji, dobrze tolerowana przez skórę i zapewnia jej komfort. Natomiast faktycznie podczas kuracji lekiem Acnatac należy stosować skuteczne produkty zawierające wysoki filtr przeciwsłoneczny oraz osłaniać twarz. Wybierając krem z filtrem warto zwrócić uwagę na to, jak ewentualnie będzie się on łączył z tym produktem, który już Pani ma. Jeśli preparaty Emotopic Pani służą, to w tej serii jest krem z wysokim filtrem:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/95829/emotopic-krem-mineralny-spf-50-krem/apteki

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/emotopic-emolientowe-preparaty-do-skory-suchej-i-atopowej

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/1836/acnatac-zel/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/1836/acnatac-zel

https://www.gdziepolek.pl/produkty/1836/acnatac-zel/ulotka/5173