Dandar85 (anonim, 83.11.184.)
około 24 dni temu, Włocławek

Czy podanie szczepionki na COVID-19 sprawi, że tuż po szczepieniu otrzymam dodatni wynik testu na koronawirusa?

Jeżdżę do pracy poza granice naszego kraju.Kazdy wyjazd wiąże się z testem na covid. 6 tego mają mam pierwsze szczepienie na covid. 10maja mam wyjazd ,czy jak zrobię test 9maja to wyniki moga być z dodatnie?.Czy niema to wpływu na wynik ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wilk. (anonim, 62.69.193.)
około 6 dni temu

Ja dostałam 1dawkę szczepionki w poniedziałek a już w piątek test płytkowy nie był jednoznaczny. Tzn.wykazywał obecność wirusa w wymazie, dzisiaj tj.tydzień po przyjęciu 1dawki taki sam test płytowy znowu jest nie jednoznaczny. Czyli w teście nawet tak słabejjakości ślad wirusa jest na dodatni wynik.

Dann (anonim, 83.24.3.)
około 18 dni temu

wiele osób ma dodatni wynik testu przez wiele dni po podaniu szczepionki, widocznie testy PCR mogą błędnie wykrywać covid z powodu wcześniejszego zaszczepienia. lepiej odczekać kilka tygodni po szczepieniu przed planowanym wyjazdem zagranicznym gdzie jest konieczny test, aby nie ryzykować fałszywie dodatniego wyniku. Powinna być wyraźne ostrzeżenie o możliwym fałszywie dodatnim wyniku po szczepionce, bo może to spowodować duże straty u osób które mogą stracić opłacony wyjazd z tego powodu.

Podanie szczepionki przeciwko COVID-19 nie daje dodatniego wyniku testu na koronawirusa, gdyż do organizmu wraz ze szczepionką nie jest dostarczany żywy wirus, który wywołuje zakażenie.
Z zasadą działania szczepionek można zapoznać się, np. tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/106549/comirnaty-szczepionka-na-covid-19-mrna-pfizer-biontech-iniekcja

Oczywiście, podanie szczepionki nie oznacza, że nie dojdzie do zakażenia. Jeśli tuż po szczepieniu rozwinie się zakażenie z racji kontaktu z osobą zakażoną, to 9 maja może otrzymać Pan dodatni wynik testu, który nie będzie miał nic wspólnego z podaniem szczepienia.