Aga (anonim, 83.26.171.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy występowanie dużych ilości śluzu podczas stosowania Vines jest normalne?

Witam, mam pytanie odnoście śluzu jaki występuje przy tabletkach antykoncepcyjnych. Stosuje Vines od 9 miesięcy. Czy to normalne, że śluz w zależności od tygodnia się różni? W przyszłym tygodniu ma dostać krwawienie z odstawienia, a od wczoraj mam większą ilość śluzu. Pozostaje mi na bieliźnie po prostu ślady po śluzie. Czy to jest normalne? Po ustaniu krwawienia śluzu jest mało, bądź nie na tyle, abym go dostrzegała. Śluz jest kremowy może lekko zolty. Byłam w piątek u ginekologa i wszystko jest w porządku. Stosuje tabletki regularnie i partner dodatkowo stosuje zawsze prezerwatywę.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Aga (anonim, 83.26.171.)
około miesiąca temu

Dziękuje, wszystko jasne. Miłego dnia

W kwestiach analizy konkretnego Pani przypadku warto skonsultować się ze swoim ginekologiem.
Podobny problem został poruszony również w innym wątku na forum:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/29200/axia-czy-tabletki-antykoncepcyjne-zmieniaja-konsystencje-sluzu-i-moga-powodowac

Jeśli doszłoby do owulacji, niesie to za sobą całą kaskadę innych przemian, jak choćby zmiana konsystencji śluzu. Jeżeli uważa Pani, że tabletki nie działają prawidłowo, dostrzega Pani coś niepokojącego - warto poradzić się swojego lekarza. Farmaceuta nie ma uprawnień w kwestiach diagnostycznych.

Aga (anonim, 83.26.171.)
około miesiąca temu

Czy mogę prosić o odpowiedz?

Aga (anonim, 83.26.171.)
około miesiąca temu

Mam pytanie jeszcze dotyczące zmian jakie zachodzą w obrębie błony. Wiem, ze jest ona o wiele cieńsza co uniemożliwia zagnieżdżenie. Czy ona w różnych tygodniach przyjmowania tabletek się zmienia? Czy pominięcie jednej tabletki powoduje już w niej jakieś zmiany? Jak to wygląda?

Aga (anonim, 5.184.201.)
około miesiąca temu

Mam w sumie jeszcze pytanie dotyczące tych trzech sposobów ochrony ze strony leku Vines. Jeżeli załóżmy jeden z czynników zostanie niespełniony (dojdzie do owulacji) to czy reszta (zmiana konsystencji śluzu, zmiana grubości błony) uchronią przed nieplanowana ciąża? Jak wyglada sytuacja w takim wypadku? Odpowiedzi na internecie niestety nie znalazłam, a jestem ciekawa po prostu

Aga (anonim, 5.184.201.)
około miesiąca temu

Czyli zmiana ilości śluzu w zależności od tygodnia z blistra może się różnic- i jest to normalny objaw,tak? To, że czasami się ma wrażenie, ze się „pływa”, a raz jest sucho tez nie powinno niepokoić tak? Lekko kremowy, żółty śluz jest normalnym objawem i nie musi oznaczać początku ciąży ani nic z tych rzeczy tak?

Złożony doustny środek antykoncepcyjny taki jak Vines chroni przed zajściem w ciążę na trzy sposoby. Wchodzące w skład leku hormony hamują uwalnianie komórek jajowych przez jajniki, zagęszczają wydzielinę (w okolicach szyjki macicy) utrudniając dostanie się spermy do komórki jajowej oraz zmieniają błonę śluzową macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja.
Zatem, zaobserwowany śluz, jest normalnym objawem powstałym w wyniku podaży hormonów i rzeczywiście może się on zmieniać w trakcie cyklu. W kwestii zaobserwowanych zmian należy poradzić się ginekologa.

Nie oznacza to natomiast, iż np. wystąpiła owulacja i tabletka jest nieskuteczna.
Jeśli przyjmuje Pani tabletki prawidłowo, nie ma powodu do niepokoju.

Zachęcam również do zapoznania się z innymi wpisami:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/25523/vines-czy-normalny-jest-brazowy-sluz-podczas-stosowania-tabletek-vines-czy-moz