Ryszard z lubelskiego (anonim, 89.70.249.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie leki Prokit, Mesopral, Gaviscon, Adatam, Argadopin?

Witam, mam 66 lat. W marcu przeszedłem kurację na Helicobakter :(Emanera, Klabax, Duomox). Wynik gastroskopii opisuje aktywny naciek zapalny dwunastnicy i trzon/antrum żołądka. Otrzymałem od dzisiaj: Mesopral 20 Mg 1x1 na 28 dni, Prokit 3x1 na 30 dni, Gawiscon 2x10ml, Fibraxine 1x1. Obecnie od tygodnia zażywam Adatam od urologa 1x1 rano, a także od lekarza rodzinnego Argadopin 300 1x wieczorem co drugi dzień. Ponadto, po kuracji antybiotykowej - probiotyk/prebiotyk. Poproszę o odpowiedź, czy to wszystko można bezpiecznie łączyć - oczywiście w odpowiednich odstępach czasowych między nimi?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Pomiędzy składnikami zawartymi we wspomnianych w pytaniu preparatach nie wykazano istotnych interakcji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich skuteczność i bezpieczeństwo. Należy więc postępować zgodnie z instrukcjami lekarza.

Preparat Fibraxine najlepiej przyjmować z co najmniej godzinnym odstępem pomiędzy innymi lekami, ponieważ może on negatywnie wpływać na wchłanianie innych substancji leczniczych. Warto także pamiętać o odpowiedniej podaży płynów, minimum 2,5 l dziennie, podczas przyjmowania preparatów błonnikowych.

Więcej o tym, czy przyjmowanie kilku leków jednocześnie może być niebezpieczne pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-helicobacter-pylori