Ola (anonim, 83.26.166.)
około 16 dni temu, Warszawa

Jeśli po pierwszej tabletce z blistra Yasmin, zmieniłam tabletki na Belarę. to jak powinnam przyjmować dalej lek?

Jeśli po pierwszej tabletce z blistra Yasmin, zmieniłam tabletki na Belare, czy powinnam przyjąć 21 tabletek Belari (+1 pigułka Yasmin) czy ostatnią tabletkę z blistra pominąć i przyjąć tylko 20?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dokumentacja leku Yasmin i Belara nie zawiera informacji na temat zmiany produktu w środku blistra czy też po jednej tabletce i jak należy postępować w tym przypadku. Sądzę, że takie postępowanie powinno być omówione z ginekologiem, który powinien jednocześnie wskaże, jak jego zdaniem należy przyjmować dalej lek. W mojej ocenie w opisanej sytuacji należałoby przyjąć całe opakowanie leku Belara.

Zgodnie z informacją o leku Belara: "jeśli pacjentka stosowała wcześniej inny złożony hormonalny środek antykoncepcyjny, należy przyjąć wszystkie tabletki z opakowania poprzednio stosowanego leku. Pierwszą tabletkę leku Belara należy zażyć w następnym dniu po zwykłej przerwie w przyjmowaniu tabletek lub w następnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki placebo uprzednio stosowanego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego".

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/9841/belara-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

https://www.gdziepolek.pl/produkty/9841/belara-tabletki-powlekane

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antykoncepcja

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna