Paul (anonim, 46.134.125.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy osobie z 0,2‰ alkoholu we krwi można podać Relanium?

Witam. Znajomy jest alkoholikiem. Przeszedl terapie, lecz po jakims czasie dalej zaczal pic. Pil ok. miesiaca czasu. Dzis przestal. Ma tez depresje gleboka, przy odstawieniu pojawiaja sie objawy zarowno psychiczne jak i bole, m. in. bol w piersi. Juz minelo kilkanascie godzin od jego ostatniego picia (przynajmniej nie widzialem by cos pil) a stezenie w jego organizmie od kilku godzin wskazuje na alkomacie 0,20%. Czy jest to mozliwe, ze alkohol tak dlugo moze sie metabilizowac? Dodam tylko, ze wskazano mu wziąć Relanium lecz on dalej nie wytrzeźwiał, wiec chyba nie powinien jeszcze brac.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Długotrwałe spożywanie alkoholu może doprowadzić do tego, iż 0,2 promila będzie się utrzymywało jeszcze do kilku godzin (metabolizm może być spowolniony z powodu zaburzeń funkcji wątroby). Stężenie na poziomie 0,15 promila, może występować i jest to stężenie fizjologiczne.
Stężenie alkoholu we krwi na poziomie 0,2‰ rzeczywiście stanowi przeciwwskazanie do przyjmowania leku Relanium. Proszę poczekać, aż stężenie alkoholu we krwi spadnie i dopiero wtedy podać lek. U osób nadużywających alkoholu należy zachować szczególną ostrożność podczas terapii lekiem Relanium i postępować według zaleceń lekarza.

Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/alkoholizm-i-problemy-z-alkoholem
https://www.gdziepolek.pl/produkty/66506/relanium-tabletki/ulotka