Helena (anonim, 89.64.90.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy nie jest tak, że Amotaks mi nie pomoże, bo już bakterie są uodpornione na amoksycylinę po wcześniejszym przyjęciu Augmentinu?

Dzień dobry, dwa tygodnie temu skończyłam brac Augmentin na zapalenie oskrzeli, natomiast niestety znow zachorowałam, na angine, i dostalam Amotaks. Mowilam o przyjęciu Augmentinu wcześniej lekarzowi. Czy to ma sens skoro leki maja tę samą substancje? Nie jest tak,ze Amotaks nie pomoze bo juz bakterie sa uodpornione na amoksycyline po przyjęciu Augmentinu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Trudno mi recenzować wybór lekarza, jeśli zapoznany z Pani stanem zdrowia uznał, że dalsze leczenie amoksycyliną będzie odpowiednie. Być może sugerował się tym, że poprzednia choroba została "niedoleczona" i konieczna jest kontynuacja terapii substancją, na którą wrażliwe są dane drobnoustroje.

Oporność bakterii zwykle nie jest obserwowana po jednokrotnym przyjęciu antybiotyku, więc po jednorazowej terapii lekiem Augmentin bakterie nie będą "odporne" na ponowne użycie tego leku i Amotaks ma szansę zadziałać.
Zwykle nie zaleca się jednak stosowania tej samej substancji czynnej w ciągu 3 najbliższych miesięcy.

W mojej ocenie swoje wątpliwości najlepiej rozwiać w rozmowie z lekarzem, który przedstawi Pani swoje argumenty za ponownym wyborem amoksycyliny.