Nieznajoma (anonim, 37.47.44.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy podczas stosowania antykoncepcji możliwe jest występowanie większych ilości śluzu?

Biorę te tabletki już drugi miesiąc( praktycznie kończę) i chciałam się zapytać czy większą ilość śluzu jest normalna przy braniu tych tabletek? A jeśli nie czy może to świadczyć o możliwej ciąży? Również przez parę dni stosowałam Clotrimazolum ze względu na pieczenie i dyskomfort w tych miejscach,czy to może być spowodowane również ta maścią?.Biorę podwójną dawkę ze względu na padaczkę i mimo podwójnej dawki powinnam się tak bać?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Śluz jest naturalną metodą nawilżania i samooczyszczania się pochwy, zatem występuje zarówno podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, jak i nie.

Jeśli przeszła Pani jakąkolwiek infekcję intymną, to normalne jest, że po stosowaniu leków miejscowych, np. Clotrimazolum pochwa jest bardziej wysuszona i może produkować większe ilości śluzu.

Zwiększona ilość śluzu nie jest objawem ciąży. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że może być Pani w ciąży, należy wykonać test ciążowy, nie diagnozować ciąży tylko na podstawie obserwacji organizmu:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

W mojej ocenie, jeśli przyjmuje Pani środki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami lekarza, to nie powinna się Pani w ogóle bać ciąży. Stosowanie pigułek ma służyć temu, aby podczas stosunku czuła się Pani bezpieczna. Należy więc zadać sobie pytanie, czy stosowanie pigułek ma jakikolwiek sens, jeśli pomimo ich przyjmowania, nadal boi się Pani ciąży.