Alicja (anonim, 188.146.130.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy bycie apatycznym i nieswoim jest objawem przejściowym po podaniu kropli Zyrtec? Jak długo może trwać i czy ewentualnie można zmniejszyć dawkę do trzech kropli na noc?

Witam,mojej 8 miesięcznej wnuczce alergolog zapisał Zyrtec,3 krople 2x dziennie.Po podaniu kropli ,wnuczka stała się apatyczna i nieswoja.Chcialam zapytać czy jest to objaw przejściowy,jak długo może trwać i czy ewentualnie można zmniejszyć dawkę do trzech kropli na noc?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Opisane przez Panią objawy są działaniami niepożądanymi kropli Zyrtec i występują dość często zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Nie jest to objaw przejściowy i może trwać przez cały okres terapii.

Zyrtec jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza, dlatego nie należy modyfikować dawkowania bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane