Maja (anonim, 188.146.32.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mam wzdęcia i zaparcia od jednej tabletki Imodium, którą wzięłam we wtorek?

dzien dobry, mialam lekkie mdlosci przez 6 dni wiec poszlam do apteki i polecono mi imodium. Wzielam tylko jedna tabletke i dostalam lekkiego rozwolnienia potem juz bylo normalnie przeszly mi mdlosci jednak od paru dni mam gazy i lekkie zatwardzenie. Czy to od tego leku, przeczytalam w ulotce skutki niepozadane i sie troche boje. Przyznam ze zawsze dwa razy dziennie pije soki z owocow i nie mam problemu z zalatwianiem sie ale w czasie tych mdlosci przestalam je pic wiec moze to od tego. lek wzielam tylko jeden raz we wtorek.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Imodium czy też Imodium Instant to doustny lek przeciwbiegunkowy. Jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. Naturalną konsekwencją zażycia leku będzie więc zahamowanie defekacji. Trudno mi ocenić polecenie tego preparatu w przypadku mdłości oraz fakt, że po zażyciu dostała Pani rozwolnienia.

Jeśli zażyła Pani tylko jedną tabletkę wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, aby lek mógł wywołać jakiekolwiek długofalowe skutki uboczne. Możliwe, że wzdęcia i zatwardzenie to kwestia zmiany w diecie. Jeśli dolegliwości żołądkowo-jelitowe będą się utrzymywać, to powinno to skłonić Panią do kontaktu z lekarzem rodzinnym.

Załączam dodatkowe informacje, które mogą być pomocne:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/wzdecia

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaparcia

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zaparcia-jak-z-nimi-walczyc

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/nudnosci-i-wymioty

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/3-kroki-do-zdrowych-jelit