Ktoś (anonim, 176.97.140.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę stosować Inventum biorąc tabletki Nebicard 5mg i Amlopin 5mg.

Witam. Czy mogę stosować inventum biorąc tabletki nebicard 5mg i amlopin 5mg. Proszę o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie, nie może Pan zastosować leku Inventum bez konsultacji z lekarzem ze względu na to, że w Pana terapii obecny jest lek Nebicard.

Z jednej strony nie ma przeciwwskazań do stosowania sildenafilu z lekami beta-adrenolitycznymi, do których należy nebiwolol - substancja czynna leku Nebicard, a z drugiej sildenafilu nie wolno stosować z lekami uwalniającymi tlenek azotu, ponieważ może dojść do niebezpiecznego dla zdrowia spadku ciśnienia tętniczego.

Cechą odróżniającą nebiwolol od pozostałych leków beta-adrenolitycznych jest jego zdolność do rozkurczu naczyń krwionośnych, co uzależnione jest właśnie od wpływu na syntezę tlenku azotu.

Reasumując, Nebicard to lek z grupy beta-adrenolityków o dodatkowym działaniu wpływającym na procesy syntezy tlenku azotu, dlatego podczas jego zażywania nie należy stosować preparatów z sildenafilem.

Najbezpieczniejszym wyjściem dla Pana będzie zatem wstrzymanie się z przyjęciem leku na potencję do momentu konsultacji z lekarzem, aby uniknąć wystąpienia wspomnianych działań niepożądanych.

Zachęcam do lektury artykułów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba https://www.gdziepolek.pl/tematy/stosowanie-lekow-a-seks