Magdalena (anonim, 46.204.19.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy biorąc antybiotyk Azycynę, mogę przy bardzo męczącym kaszlu zażyć na noc Thiocodin?

Biorę antybiotyk azycyne, kaszel jest bardzo męczący czy mogę na noc zażyć thicodin.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W przypadku bardzo suchego, nieefektywnego kaszlu, który zakłóca spoczynek nocny można zastosować wieczorem leki przeciwkaszlowe blokujące odruch kaszlowy.

Preparaty z kodeiną (takie jak Thiocodin) ze względu na szereg przeciwwskazań i możliwych działań niepożądanych nie są w mojej praktyce produktami pierwszego wyboru. To miejsce zajmują substancje takie jak lewodropropizyna, ze względu na potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo, ewentualnie dekstrometorfan (np. kapsułki w połączeniu z wyciągiem z lipy i melisy, co może być korzystne przy stosowaniu na noc) lub butamirat.

Pomocne może być także nawilżanie dróg oddechowych (inhalacje lub nebulizacje) oraz włączenie leków naturalnych zawierających związku śluzowe i o właściwościach łagodzących.

Informacje o produktach stosowanych w kaszlu suchym znajdzie Pani w naszym opracowaniu:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/kaszel-suchy

W ostatecznym doborze leku bez recepty może pomóc Pani personel fachowy apteki po przeprowadzeniu dodatkowego wywiadu.

Jeśli kaszel jest faktycznie bardzo nasilony, a jak rozumiem cierpi Pani na infekcję dróg oddechowych (przyjmuje Pani antybiotyk), proszę mieć na uwadze, że konieczna może być konsultacja z lekarzem. Leki przeciwkaszlowe łagodzą objaw, ale nie leczą jego przyczyny.